Przed meczem Cracovia - Widzew Łódź [5 PYTAŃ]

W sobotę Cracovia na stadionie przy ul. Kałuży podejmie Widzew Łódź (godz. 18, relacja na żywo na krakow.sport.pl). Zadajemy pięć ważnych pytań przed tym meczem.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

1. Czy Cracovia podtrzyma serię trzech spotkań bez porażki?

Krakowianie od dawna nie mieli tak dobrej serii. W październiku ubiegłego roku zanotowali cztery zwycięstwa z rzędu, a jeśli w sobotę nie przegrają z Widzewem, to powtórzą passę meczów bez porażki. Wydaje się, że rywal jest do tego wręcz idealny, bo Widzew w tym sezonie na wyjeździe nie zdobył nawet punktu.

2. Czy w pełni sił będzie Damian Dąbrowski?

Piłkarz Cracovii w ostatnim tygodniu zmagał się z urazem mięśnia czworogłowego. W piątkowym treningu ćwiczył już na pełnych obrotach. - Wszystko było w porządku i chyba nie ma przeciwwskazań, bym był do dyspozycji trenera - zapewniał po treningu. Gdyby Dąbrowski nie mógł wystąpić, byłaby to duża strata dla zespołu. Jesienią właśnie w meczu z Widzewem strzelił jedynego gola w ekstraklasie.

3. Czy Giannis Papadopulos utrzyma formę?

Grek z marszu wskoczył do pierwszej jedenastki zespołu z ul. Kałuży. W meczu z Jagiellonią w ostatniej chwili zastąpił Władimira Boljevicia i zagrał dobrze. W kolejnym spotkaniu - z Podbeskidziem - znów wyszedł w wyjściowym składzie i strzelił pierwszego gola w ekstraklasie. Jeśli podtrzyma obecną dyspozycję, może okazać się dużym wzmocnieniem Cracovii.

4. Czy po sobotnim meczu Cracovia będzie bliżej grupy mistrzowskiej?

Cracovia jeszcze przed końcem rundy zasadniczej ma szansę zapewnić sobie awans do grupy mistrzowskiej. Żeby tak się stało, musi wygrać dwa najbliższe mecze z Widzewem i Górnikiem, a na innych boiskach powinny paść sprzyjające wyniki. Jakie? Jagiellonia musi przegrać dwa spotkania (z Górnikiem i Lechem) albo jeden z nich zremisować. Lechia może zdobyć maksymalnie trzy punkty w meczach z Piastem i Zagłębiem Lubin. Z kolei Korona musi zdobyć najwyżej cztery punkty z Pogonią lub Ruchem. To samo dotyczy Piasta Gliwice, który gra z Lechią i Pogonią.

5. Jaka będzie frekwencja na stadionie przy ul. Kałuży?

W ostatnich meczach z frekwencją na stadionie Cracovii było różnie. Na pewno duży wpływ na dość niską obecność miał terminarz. Z Zawiszą Bydgoszcz podopieczni trenera Wojciecha Stawowego grali w sobotę o godz. 13, ze Śląskiem Wrocław w niedzielę o tej samej godzinie, a z Jagiellonią Białystok w poniedziałek o godz. 18. Teraz pora wydaje się być wręcz idealna - sobota, godz. 18. Czy przyciągnie więcej ludzi na trybuny?