Sport.pl

Saidi Ntibazonkiza wrócił ze zgrupowania. Czy zagra w niedzielę?

- Wszystko jest w porządku - zapewnia Saidi Ntibazonkiza, który z drobnym urazem wrócił ze zgrupowania reprezentacji Burundi. Sam twierdzi, że jest gotowy do gry w niedzielnym meczu z Pogonią Szczecin (godz. 13, relacja na krakow.sport.pl).
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Ntibazonkiza na zgrupowanie kadry wyjechał po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy. W środę zagrał w meczu z Rwandą, strzelił nawet gola, ale opuścił boisko tuż przed przerwą, trzymając się za twarz.

Nie było dokładnie wiadomo, kiedy Ntibazonkiza wróci do Polski. Ale w czwartek, w ciemnych okularach, pojawił się w siedzibie klubu. Chwilę porozmawiał z trenerem Wojciechem Stawowym i zapewnił: - Wszystko jest w porządku. Będę mógł zagrać w niedzielę.

Tego dnia krakowianie zmierzą się z Pogonią w Szczecinie. Utrata Ntibazonkizy byłaby dla nich bolesnym ciosem. Musieliby sobie radzić bez dwóch najlepszych strzelców, bo rehabilitację ciągle przechodzi Dawid Nowak. Pod jego nieobecność Burundyjczyk był motorem akcji ofensywnych. Zresztą, to właśnie on zdobył w rundzie wiosennej jedynego(!) gola dla Cracovii (w derbach z Wisłą).

Więcej o: