Tak gra Giannis Papadopulos, nowy piłkarz Cracovii [WIDEO]

Już po zamknięciu zimowego okna transferowego piłkarzem Cracovii został Giannis Papadopoulos. Zobaczcie jak gra.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Papadopulos jest wychowankiem Iraklisu Saloniki, w którym grał wspólnie z Mirosławem Sznaucnerem i Wojciechem Kowalewskim. Ma 25 lat. W tym klubie zadebiutował w lidze greckiej. Po sezonie 2008/2009 za 900 tys. euro jako duży talent przeszedł do Olympiakosu Pireus, gdzie miał okazję występować z Michałem Żewłakowem. Z tym klubem odnosił największe sukcesy - zdobył dwa mistrzostwa Grecji i krajowy puchar.

Jest synem Daniila Papadopoulosa - legendy Iraklisu Saloniki, który w barwach tego klubu zagrał ponad 400 razy w lidze greckiej i strzelił ponad 60 goli. Pięciokrotnie grał też w reprezentacji. Nigdy nie zmienił klubowych barw. Po zakończeniu kariery pozostał w Iraklisie jako trener młodzieży.

Kariera Giannisa Papadopoulosa nie potoczyła się jednak tak, jak zakładali Grecy. Odszedł do Dynama Drezno, występującego w 2. Bundeslidze. Na niemieckich boiskach nie prezentował jednak takiej formy jak przed wyjazdem i wrócił do Grecji - tym razem do Arisu Saloniki.

W tym klubie spotkał m. in. Roka Elsnera, znanego z występów w Śląsku Wrocław. Aris ma kłopoty finansowe, a Grek postanowił opuścić rodzinne miasto i przenieść się do Cracovii.

Z czego znany jest grecki pomocnik? Ma dobrą lewą nogę, lubi grę kombinacyjną i ma prawdziwie grecki temperament. Zbiera dużo żółtych kartek, ale nie za agresywną grę, a dyskusje z sędziami.

Żółta kartka nowego pomocnika Cracovii:


17η αγ.: ΠΑΣ-Αρης 2-1 (HL) przez greeksuperleague

Papadopoulos ma na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Grecji. Zadebiutował też w pierwszej reprezentacji. W 2010 roku zagrał 15 minut w towarzyskim meczu z Serbią.

Bramka w reprezentacji Grecji U-21 przeciwko AnglikomGrek częściej strzela bramki w reprezentacji niż w klubie.

Rzut karny Papadopoulosa:


?ρης-Απ?λλων Σμ?ρνης 0-2, 18η αγωνιστικ? (HL) przez greeksuperleague