Z prasy. Wojciech Stawowy, czyli oglądanie "Krzyżaków" i śpiewanie z księdzem

Po każdym treningu zawodnicy przybijają mu piątkę, przed derbami Krakowa puszczał im film "Krzyżacy", a po zakończeniu sezonu w Górniku Łęczna zaprosił do autokaru... księdza z gitarą. Jakim trenerem jest Wojciech Stawowy, pisze blog "Ofensywni".
Wszystko o derbach Krakowa! Wywiady, ciekawostki, wieści z klubów »

Stawowy nie ukrywa przywiązania do religii. Po zakończeniu sezonu w Górniku Łęczna do autokaru z piłkarzami zaprosił księdza. Zanim rozpoczęło się właściwe świętowanie, wszyscy razem odśpiewali chrześcijańską piosenkę - czytamy na blogu "Ofensywni"

- Jest maniakiem taktyki. Jeden mecz Manchesteru United oglądał 10 razy, żeby wyłapać wszystkie zadania poszczególnych piłkarzy - mówi Krzysztof Przytuła, który pracował ze Stawowym w Cracovii i Arce.

Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" nazywają go... pasiastym Jagiełło. Przed jednymi z derbów Krakowa Stawowy pokazał piłkarzom Cracovii film "Krzyżacy". Tłumaczył, że mają przypatrywać się, jak Władysław Jagiełło pokonał wroga i przyglądać się taktyce. Stąd to określenie.

Zdaniem Piotra Świerczewskiego nie ma w lidze drugiego tak bardzo przeżywającego porażki trenera. - Ani w Polsce, ani za granicą nie spotkałem innego trenera, który by tak często dąsał się po porażkach. Stawowy jest uparty, powiedziałbym, że uporczywie uparty. Ale żeby nie było niedomówień, ma też bardzo dobre przygotowanie do zawodu. Nie przypadkiem jego ekipa gra najciekawiej w lidze - mówi 70-krotny reprezentant Polski.

Okazję do zaprezentowania swoich zdolności przywódczych Stawowy będzie miał w niedzielę. W derbach nigdy jeszcze nie wygrał.

Kto wygra 187. derby Krakowa
Cracovia
24%
2205 głosów
Wisła
66%
5925 głosów
Padnie remis
10%
945 głosów