Władimir Boljević po meczu z Zawiszą: Musimy się zrehabilitować

Napastnik Cracovii w meczu z Zawiszą Bydgoszcz nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji, a jego zespół z boiska schodził jako przegrany. - Nie wiem, co się stało - komentuje Boljević.
Jacek Staszak: Na pomeczowej konferencji prasowej trener Wojciech Stawowy powiedział, że graliście do momentu straty bramki.

Władimir Boljević: Kontrolowaliśmy mecz i mieliśmy dużo sytuacji. Wszystko było na dobrej drodze, więc nie wiem, co się stało, może to problem psychologiczny, że po stracie bramki stanęliśmy i spuściliśmy głowy. Nie poszliśmy z akcjami, żeby odrobić wynik, i dlatego przegraliśmy.

Teraz przed wami derbowe spotkanie z Wisłą. Czy da się już odczuć atmosferę?

- Kibice pokazują, że jest to dla nich najważniejszy mecz. Od jutra będziemy się do derbów przygotowywać i chcemy zagrać tak, by fani się cieszyli, a jeśli tak będzie, to i my będziemy zadowoleni.

Nie trenował pan z drużyną z powodu zgubienia paszportu, ale dzisiaj pan zagrał. Chyba ma pan silną pozycję u trenera?

- O to trzeba się zapytać trenera. Nie wracam do sprawy z paszportem, bo chcę o tym zapomnieć. Ukradli mi go i nie była to przyjemna sytuacja. Szczęście w nieszczęściu, że i tak nie straciłem treningów, bo miałem problem z kolanem i nie trenowałem nawet indywidualnie w Czarnogórze. Treningi zacząłem dopiero cztery dni przed meczem i widać było, że nie mam jeszcze siły, ale cieszę się, że mogłem już zagrać.

Po meczu w szatni byliście bardziej zdenerwowani czy rozczarowani?

- Troszkę zdenerwowani, bo naprawdę mieliśmy mecz pod kontrolą i chcieliśmy to wygrać, ale teraz już nie ma co o tym mówić, bo za tydzień gramy kolejny mecz i wtedy możemy się zrehabilitować.

W drugiej połowie był pan bliski strzelenia bramki z rzutu wolnego. Czuł pan, że to może być gol, zanim Wojciech Kaczmarek ten strzał odbił?

- Widziałem, że uderzenie idzie w bramkę i miałem takie wrażenie, że będzie gol, ale w ostatnim momencie Kaczmarek obronił, szkoda.