Na co Cracovię stać wiosną po okienku transferowym [SONDAŻ]

Zimą drużyna z ul. Kałuży doznała większych osłabień niż wzmocnień. Na dodatek zespół trapią kontuzje. Czy utrzyma się w górnej części tabeli?
Największą stratą jest odejście do KV Mechelen Milosza Kosanovicia. Z zespołu odeszli też piłkarze, dla których trener Wojciech Stawowy nie widział miejsca w kadrze - Marek Wasiluk (Widzew) i Tomasz Wełna (wypożyczony do Puszczy Niepołomice).

Kontuzja do końca sezonu wykluczyła Bartosza Żurka. Nie wiadomo, jak długo będą pauzowali jeszcze Marcin Budziński (operacja jelit) i Dawid Nowak (kontuzja ścięgna Achillesa). Urazu pod koniec okresu przygotowawczego przeszkadzały też Saidiemu Ntibazonkizie, Krzysztofowi Danielewiczowi i Krzysztofowi Pilarzowi. A Władimir Boljević tydzień treningów stracił na wyrabianiu paszportu w Czarnogórze.

Jeśli chodzi o wzmocnienia, do zespołu dołączył Deniss Rakels, który ma być wsparciem w ataku dla Nowaka. Łotysz na razie jednak nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie. Przyszedł też 20-letni Marcel Wawrzynkiewicz, ale ze sparingów wynika, że i on będzie pełnił rolę rezerwowego. Ostatnim wzmocnieniem Cracovii ma być 32-letni stoper Tomislav Mikulić.

W której grupie znajdzie się Cracovia po sezonie zasadniczym