Dobra wiadomość dla Cracovii. Zawisza prawdopodobnie bez Goulona i Masłowskiego

Wszystko wskazuje, że dwóch czołowych zawodników Zawiszy nie zagra w sobotę przeciwko Cracovii na inaugurację rundy wiosennej.
Herold Goulon zmaga się z kontuzją pleców, a Michał Masłowski ma problemy z mięśniem przywodziciela. - Prawdopodobnie nie będę mógł z nich skorzystać - mówi trener Zawiszy Ryszard Tarasiewicz na stronie bydgoszcz.sport.pl

Brak tych zawodników to duży cios dla Zawiszy. Goulon odpowiada za rozegranie, a Masłowski może sprawiać problemy każdej ekstraklasowej obronie. Tego pierwszego zastąpić może Hermes, który jednak nie jest tak kreatywny, ale dobrze radzi sobie w defensywie.

Zastąpienie Masłowskiego, najlepszego strzelca drużyny, może być trudniejsze. Tarasiewicz wybierać będzie między dwójką: Sebastian Dudek i Paweł Wojciechowski. Pierwszy jednak źle czuje się za wysuniętym napastnikiem, a drugi nie grał od siedmiu miesięcy.

- Jeszcze dużo pracy przede mną. Dobrze czuję się na pozycji nr 10, choć uważam, że w sparingu z Arką Gdynia nie wyglądało to za dobrze. Ale mamy jeszcze trochę czasu, który pozwoli mi na lepsze zgranie z napastnikami - mówi Wojciechowski w rozmowie na oficjalnej stronie klubu.

W sobotę 8 lutego bydgoszczanie wygrali sparing z Arką 2:0. Mecz Cracovia - Zawisza w sobotę o godz. 13.