Byli piłkarze Cracovii i Wisły zmierzyli się w Holandii

W meczu holenderskiej ekstraklasy PEC Zwolle z Mateuszem Klichem w składzie pokonało Rodę Kerkrade Filipa Kurto 3:1.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Tym razem górą był Klich, były pomocnik Cracovii. Starał się kreować grę swojego zespołu, a w 89. minucie został ukarany żółtą kartką. Obaj zagrali po 90 minut.

Kurto nie ponosi winy za żadną ze straconych bramek. Przy dwóch golach nie miał szans na skuteczną interwencję, a jeden padł z rzutu karnego.

Pod koniec spotkania Klich miał nawet szansę pokonać bramkarza Rody, ale ten obronił jego strzał. Przy dobitce Freda Bensona (byłego gracza Lechii) był jednak bezradny.

W tabeli holenderskiej ekstraklasy Zwolle awansowało na ósme miejsce. Roda jest szesnasta.