Cracovia przez Berlin do Turcji na drugi etap przygotowań

W nocy z wtorku na środę piłkarze Cracovii wyruszyli w podróż na drugie zgrupowanie. Najpierw autokarem pojechali do Berlina. W stolicy Niemiec byli około godz. 9 rano. Z tamtejszego lotniska po południu mieli wylecieć do Turcji.
Do Antalyi trener Wojciech Stawowy zabrał 25 piłkarzy.

Kadra Cracovii do Antalyi

Bramkarze: Matko Perdijć, Krzysztof Pilarz.

Obrońcy: Mateusz Bartków, Paweł Jaroszyński, Marcin Kuś, Adam Marciniak, Krzysztof Nykiel, Marcel Wawrzynkiewicz, Mateusz Żytko.

Pomocnicy: Edgar Bernhardt, Marcin Budziński, Krzysztof Danielewicz, Damian Dąbrowski, Bartłomiej Dudzic, Bartosz Kapustka, Saidi Ntibazonkiza, Sebastian Steblecki, Sławomir Szeliga, Rok Štraus, Łukasz Zejdler, Bartosz Żurek.

Napastnicy: Vladimir Boljević, Przemysław Kita, Deniss Rakels, Krzysztof Szewczyk.

Sparingi

Podopieczni trenera Stawowego zmierzą się z dwoma drużynami z niemieckiej 2. Bundesligi: Energie Cottbus (25 stycznia) i FC Erzgebirge Aue (28 stycznia), a także z Pohang Steelers, mistrzem Korei Południowej (31 stycznia). Trener Stawowy na miejscu ma podjąć decyzję, czy zorganizować też czwarty sparing. To będzie zależało od sytuacji zdrowotnej w zespole. Na razie wciąż jest problem z Dawidem Nowakiem, który ma problem ze ścięgnem Achillesa i rehabilitacja się przedłuża.

Drugi obóz przygotowawczy potrwa do 2 lutego. Po powrocie krakowianie będą trenować na swoich obiektach. 7 lutego zagrają sparing ze słowackim Spartakiem Trnava.

Więcej o: