Cracovia wygrała z Calisią na zakończenie zgrupowania

Drużyna Wojciecha Stawowego pokonała drugoligową Calisię 3:0 na zakończenie zgrupowania w Uniejowie.
Pierwszy gol padł już w 3. minucie. Sebastian Steblecki szczęśliwie znalazł się w dobrej sytuacji i wpakował piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Marek Wasiluk. W ostatniej minucie w polu karnym sfaulowany został Deniss Rakels, a z 11 metrów do siatki trafił Krzysztof Nykiel.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Cracovii, trener Wojciech Stawowy mecz oglądał z trybun, by mieć lepszą perspektywę. Szkoleniowiec postawił m.in. na Matko Perdijicia, który na co dzień jest rezerwowym bramkarzem. W roli stopera od pierwszej minuty zagrał Sławomir Szeliga, a miejsce na lewej obronie zajął Paweł Jaroszyński.

W drugiej połowie szansę dostał m.in. Mateusz Bartków. Zagrali też m.in. sprowadzony niedawno Marcel Wawrzynkiewicz.

Sobotnim zwycięstwem Cracovia zakończyła tygodniowy obóz pod Łodzią. Piłkarze Stawowego wracają na kilka dni do Krakowa, a 23 stycznia wylecą na kolejne zgrupowanie - do Turcji.

Cracovia - Calisia Kalisz 3:0 (1:0)

Bramki: Steblecki (3.), Wasiluk (54.), Nykiel (90., k.)

Cracovia zaczęła w składzie: Perdijić - Kuś, Żytko, Szeliga, Jaroszyński - Dąbrowski, Boljević, Danielewicz - Steblecki, Dudzic, Budziński.

W drugiej połowie zagrali: Nykiel, Kapustka, Bartków, Wasiluk, Straus, Zejdler, Żurek, Szewczyk, Kita, Wawrzynkiewicz, Rakels