Były trener Cracovii: Marcel Wawrzynkiewicz idealnie pasuje do tego zespołu

- To niezwykle utalentowany i pracowity chłopak - mówi o prawym obrońcy Marcin Gabor, który pracował jako asystent trenera Wojciecha Stawowego w GKS Katowice i Cracovii.
20-letni Wawrzynkiewicz jest bliski podpisania kontraktu z Cracovią. Zawodnik rozpoczął właśnie testy medyczne . Ostatnio grał w Valerendze Oslo. Ma na koncie 18 meczów w norweskiej ekstraklasie.

Z prawym obrońcą krótko pracował Gabor, kiedy razem ze Stawowym prowadził GKS Katowice. Wówczas był odpowiedzialny za rezerwy śląskiego klubu. - Marcel miał wtedy 16-17 lat. Wrócił z Norwegii, nie był jednak zgłoszony do rozgrywek drugiej drużyny. Można powiedzieć, że trenował u nas gościnnie. Po powrocie do Polski był troszkę zagubiony w nowej rzeczywistości - wspomina szkoleniowiec w rozmowie z portalem krakow.sport.pl.

- Nie chciałbym oceniać jego walorów piłkarskich, bo dawno go nie widziałem. To rola trenera Stawowego, ale skoro ściąga go do Krakowa, to musi być przekonany, że będzie pasował do jego układanki. Wawrzynkiewicz jest bardzo pokornym człowiekiem, niezwykle utalentowanym i pracowitym chłopakiem, ale trochę skrytym. Cieszę się, że dostanie szansę w Cracovii. Pod względem charakteru idealnie pasuje do tego zespołu, gdzie jest wielu cichych i poukładanych zawodników - dodaje Gabor.