Cracovia. Przemysław Kita statystycznie lepszy od Dawida Nowaka

Dobry napastnik to taki, który nie zmarnuje dziesięciu sytuacji, by raz trafić do siatki. Przemysław Kita na boisku pojawia się w końcówkach, ale nie zawodzi, zdobywając bramki.
Najlepszym strzelcem Cracovii jest Dawid Nowak, który już siedmiokrotnie trafiał do siatki. Napastnik na pewno nie poprawi swojej statystyki w tym roku, bo z niedzielnego meczu z Legią Warszawa wykluczyła go kontuzja. Reprezentant Polski pokonuje bramkarzy rywala średnio co 211 minut.

Tuż za nim plasuje się... stoper Milosz Kosanović, który ma na koncie sześć bramek. Serb jest ostoją defensywy drużyny z ul. Kałuży, ale dobrze wykonuje stałe fragmenty gry i lubi zabrać się z piłką na połowę rywala. Najlepszym przykładem jest niedawny mecz z Lechią Gdańsk, w którym 24-latek - widząc niemoc kolegów z drużyny - po przejęciu piłki ruszył w stronę bramki gości, przebiegł kilkadziesiąt metrów i huknął nie do obrony. Obrońca wpisuje się na listę strzelców co 300 minut.

Tylko jedną bramkę mniej od Kosanovicia zdobył w bieżących rozgrywkach Saidi Ntibazonkiza. Burundyjczyk świetnie rozumie się z Nowakiem, ale sam też potrafi strzelić. Gdyby poprawił skuteczność, jego dorobek byłby dużo większy. Ntibazonkiza zdobywa gole co 244 minuty.

Trzy bramki zdobył już młody Przemysław Kita. To świetny wyczyn napastnika Cracovii, który do tej pory był tylko dublerem. Jego wejścia na murawę nie są bezowocne, bo 20-latek zdobywa bramkę co 65 minut.

Dwa gole ma na koncie Marcin Budziński. Skuteczność pomocnika nie powala na kolana, bo cieszy się z gola raz na 387 minut. Jeszcze gorzej wygląda bilans Edgara Bernhardta, który zdobył tylko jedną bramkę. Jedyne trafienie zaliczył w sierpniu, w spotkaniu w Gdańsku. Pomocnik trafia do siatki co 397 minut.

Jak często strzelają gole zawodnicy Cracovii

Przemysław Kita 3 gole - 65 min

Dawid Nowak 7 - 211

Saidi Ntibazonkiza - 5 - 244

Milosz Kosanović - 6 - 300

Marcin Budziński 2 - 387

Edgar Bernhardt 1 - 397