Cracovia. Dawid Nowak chce w końcu strzelić gola w reprezentacji

Napastnik Cracovii nie błyszczał w spotkaniu z Piastem Gliwice, ale nie przeszkadza mu to myśleć o zdobyciu gola dla reprezentacji Polski.
Kraków.sport.pl jest też na Twitterze. Obserwujcie nas

Nowak został powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na mecze towarzyskie ze Słowacją i Irlandią. Ostatni raz napastnik wystąpił w reprezentacji dwa lata temu (w lutym 2011 roku zagrał 90 minut w meczu z Mołdawią). Piłkarz Cracovii ma na koncie osiem występów w kadrze, ale wciąż jeszcze nie trafił do siatki. Dlatego napastnik liczy na szansę na grę i przełamanie.

- Jadę na zgrupowanie i mam nadzieję, że pokażę się z jak najlepszej strony. Rozegrałem kilka meczów w reprezentacji, ale nigdy nie zdobyłem bramki. Najwyższy czas strzelić gola. Wszystko zależy od tego, jak się zaprezentuje selekcjonerowi - zapewnia Nowak w rozmowie z oficjalną stroną PZPN.

Obok Nowaka Nawałka powołał do kadry Adama Marciniaka, lewego obrońcę Cracovii. Obu zawodników obserwował w Gliwicach Bogdan Zając, asystent selekcjonera. Po meczu spotkał się z kadrowiczami z beniaminka ekstraklasy.

- Jesteśmy z Adamem podekscytowani możliwością występów w kadrze i będziemy chcieli pokazać, że warto na nas postawić. Być może Marciniak dostanie szansę debiutu w reprezentacji, a ja liczę na to, że w końcu się przełamię i strzelę pierwszego gola w drużynie narodowej - opowiada Nowak.

Napastnik Cracovii rozegrał w barwach reprezentacji mecze z Danią, Singapurem, Bułgarią, Finlandią (2 razy), Serbią, Mołdawią i Hiszpanią. W ostatniej z potyczek Polacy przegrali 0:6, a Nowak spędził na boisku 45 minut.