Cracovia gra z Widzewem w Łodzi, gdzie wygrała tylko dwa razy [STATYSTYKA]

W piątek o godz. 18 piłkarze beniaminka zmierzą się z Widzewem, z którym w meczach wyjazdowych w ekstraklasie mają zły bilans.
Więcej o Cracovii na krakow.sport.pl »

W lidze Cracovia rozegrała z łodzianami 14 meczów. Wygrała pięć z nich, poniosła tyle samo porażek i czterokrotnie remisowała. Lepiej szło jej u siebie, bo poza własnym boiskiem udało jej się odnieść dwa zwycięstwa na siedem spotkań (przegrała cztery z nich).

Pierwsze z nich było w 1948 roku, kiedy w pierwszym w historii pojedynku z Widzewem wygrała 2:1. Na kolejną wygraną Cracovia musiała czekać aż 59 lat. W maju 2007 roku pokonała rywali 3:1. Gole w tamtym spotkaniu zdobywali dla niej Jacek Wiśniewski, Paweł Nowak oraz Piotr Stawarczyk (bramka samobójcza).

Od tego czasu krakowianie rozegrali w Łodzi trzy spotkania. Dwa przegrali i jedno zremisowali. Ostatni raz na stadionie przy ul. Piłsudskiego grali dwa lata temu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem rywali 1:0.

W piątek Cracovia będzie miała szansę na poprawienie złego bilansu. Beniaminek jest faworytem spotkania z Widzewem. Po 12 kolejkach zajmuje szóste miejsce w tabeli, a rywale są na przedostatniej pozycji.