Cracovia do Bydgoszczy pojechała bez Marcina Kusia, ale z 17-letnim juniorem

Marcin Kuś, który na środowym treningu doznał urazu mięśnia przywodziciela, nie wystąpi w meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Niewykluczone, że szansę debiutu otrzyma za to młody pomocnik Bartosz Kapustka.
Do Bydgoszczy pojechało tylko czterech obrońców Cracovii. Trener Wojciech Stawowy nie ma wielkiego pola manewru w defensywie, bo do kontuzjowanego Krzysztofa Nykiela dołączył Kuś, a Tomasz Wełna i Marek Wasiluk, zdaniem szkoleniowca, nie są jeszcze gotowi do występów w ekstraklasie. W tej sytuacji obrona beniaminka na spotkanie z Zawiszą wyjdzie najprawdopodobniej w zestawieniu: Adam Marciniak, Mateusz Żytko, Milosz Kosanović, Paweł Jaroszyński.

W osiemnastce meczowej na spotkanie znalazł się 17-letni Kapustka. Piłkarz z drużyną trenuje od prawie roku. Do tej pory nie zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszego zespołu. Stawowy chciał mu dać szansę w zeszłotygodniowym sparingu z Ruchem Chorzów, ale rywale, z powodu problemów kadrowych, odwołali mecz. - Zależało mi na tym, by sprawdził się z silnym przeciwnikiem oraz by przekonał się, jak wyglądają pojedynki na ekstraklasowym poziomie. Spotkania mistrzowskie nie są najlepszym momentem na eksperymenty i wrzucanie młodego niedoświadczonego zawodnika na głęboką wodę. Zanim Bartek dostanie szansę w lidze, muszę być w 100 proc. przekonany, że da sobie radę - mówił w zeszłym tygodniu szkoleniowiec.

Niewykluczone jednak, że przy korzystnym wyniku wpuści na boisko młodego zawodnika.

Kadra Cracovii na mecz z Zawiszą:

Bramkarze: Matko Perdijić, Krzysztof Pilarz.

Obrońcy: Paweł Jaroszyński, Milosz Kosanović, Adam Marciniak, Mateusz Żytko.

Pomocnicy: Marcin Budziński, Krzysztof Danielewicz, Damian Dąbrowski, Bartosz Kapustka, Sławomir Szeliga, Łukasz Zejdler.

Napastnicy: Vladimir Boljević, Bartłomiej Dudzic, Przemysław Kita, Dawid Nowak, Saidi Ntibazonkiza, Sebastian Steblecki.