Tomasz Wełna się doczekał - dwa lata w Cracovii

22-letni stoper podpisał dwuletnią umowę (z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata) z klubem z ul. Kałuży. - To sygnał, że Cracovia patrzy długofalowo. Chcemy zatrudniać młodych piłkarzy z myślą o przyszłości klubu - zapewnia Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy Cracovii
Jego testy w Cracovii trwały dwa tygodnie. Dopiero po poniedziałkowym sparingu ze Stalą Mielec trener Wojciech Stawowy dał zielone światło na podpisanie kontraktu. Wełna w poprzednim sezonie rozegrał trzy spotkania w ekstraklasie w Polonii Warszawa. Pod koniec czerwca rozwiązał kontrakt, a na początku lipca rozpoczął testy w Cracovii i już zaczął się niecierpliwić. - Nie ukrywam, że chciałbym już wiedzieć, czy zostanę w Cracovii. Są inne propozycje, ale Kraków to chyba dla mnie najbardziej odpowiednie miejsce. Drużyna fajna, a miasto jest duże, więc pewnie nawet nie poczułbym, że się przeprowadziłem. Ale na razie żadnych sygnałów od trenera nie mam - mówił Wełna niespełna tydzień temu.

No i się odczekał. - Po Bartoszu Żurku, Tomek to kolejny młody i perspektywiczny zawodnik sprowadzony do naszego zespołu. Jest środkowym obrońcą, a do tego lewonożnym, a to ważne dla naszego stylu gry, w którym budujemy akcje od tyłu - przekonuje Wojciech Stawowy, trener Cracovii. - Powinien szybko wkomponować się w zespół. Mam nadzieję, że szybko zrobi postępy i wywalczy sobie miejsce nie tylko w kadrze meczowej, ale także w podstawowym składzie.

Burlikowski: - Chrzest bojowy ma za sobą w Polonii Warszawa i wierzę, ze tych występów w ekstraklasie będzie miał więcej. Stać go na to, by został uznanym ligowcem. Będzie grał z nr. 15.

Wełna: - Dziękuję za szansę i jestem pewny, że ją wykorzystam.

Dyrektor sportowy poinformował także, że dwuletni kontrakt podpisał 19-letni bramkarz Damian Drzewiecki, który ostatnio wystepował w Młodej Ekstraklasie. Teraz stał się pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny. Z klubu odszedł inny bramkarz Marcin Skrzeszewski - podpisał umowę z ROW Rynik.