Sport.pl

Janusz Filipiak: Cel Cracovii? Awans do czołowej ósemki

- Nie byłem zadowolony ze stylu awansu - podkreśla Janusz Filipiak, prezes Cracovii, w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym?.
Cracovia wróciła po roku do ekstraklasy, a właściciel nie zamierza popełniać dawnych błędów. - Porządkujemy budżet klubu już od pewnego czasu. Po prostu nie podpisujemy wysokich kontraktów. Kontynuowalibyśmy ten proces także wówczas, gdybyśmy pozostali w pierwszej lidze. Budowalibyśmy konsekwentnie nowy zespół - podkreśla Filipiak.

Prezes Cracovii mówi też o swojej roli. - Jedni zarzucają mi, że za mało interesuję się klubem, inni, że za bardzo się wtrącam. Zespół przeżywał trudne chwile. Wszedłem do szatni, bo widziałem, że piłkarze bardzo się starają, a nic im nie wychodzi. Grali pod ogromną presją. Chciałem im pomóc, zdjąć z nich dodatkowy stres. Widziałem, że bardzo chcieli wygrać. Gdybym dostrzegł, że im się nie chce, nigdy bym nie poszedł do szatni - zapewnia.

Filipiak postawił też cel przed drużyną. - Awans do czołowej ósemki. Pod tym kątem, wspólnie z trenerem Stawowym, ustawiliśmy system premiowania. Chcemy mieć wreszcie spokojną wiosnę - dodaje na łamach "Przeglądu Sportowego".

Więcej o:
Komentarze (2)
Janusz Filipiak: Cel Cracovii? Awans do czołowej ósemki
Zaloguj się
  • gm114

    Oceniono 2 razy 0

    Cracovia ma świetny zespół hokejowy. Bez problemu załapie się w pierwszej czwórce.

  • mniechaj1

    Oceniono 4 razy 0

    Szczerze mowiac bez jeszcze paru wzmocnien nie wierze że dostana się do gornej czesci tabeli. Obroncy i prawdz-wy snajper moga dac tylko gwarancje pierwszej osemki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX