Trzecia wygrana Cracovii w Zakopanem

Przebywający na obozie przygotowawczym pod Tatrami podopieczni Wojciecha Stawowego pokonali 3:0 drugoligową Garbarnię Kraków.
Było to ich trzecie zwycięstwo w sparingu. Wcześniej beniaminek ekstraklasy pokonał w Pucharze Tatr Okocimskiego Brzesko (po rzutach karnych) i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dobrą formę z tych spotkań potwierdzili Sebastian Steblecki i Edgar Bernhardt, którzy w pierwszej połowie zdobywali gole. Po przerwie wynik ustalił Marcin Budziński. Przy jego trafieniu asystował Marcin Kuś. Drugi z nowo pozyskanych piłkarzy Dawid Nowak grał przez ostatnie 25 minut. Był aktywny, ale nie udało mu się pokonać bramkarza rywali.

W drugiej części na boisku pojawili się także testowani obrońcy Robert Cicman i Tomasz Wełna oraz pomocnicy Patryk Podrygała i Bartosz Żurek. Najwięcej czasu na zaprezentowanie umiejętności dostał Słowak. Szerzej piszemy o nim w tekście obok.

Cracovia - Garbarnia Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: Steblecki (35.), Bernhardt (43.), Budziński (60.)

Cracovia: Perdijić - Struna (66. Nowak), Żytko (63. Wełna), Kosanović (46. Cicman), Marciniak (46. Kuś) - Danielewicz (52. Żurek), Szeliga (46. Dąbrowski), Straus (46. Budziński) - Steblecki (54. Podrygała), Boljević (46. Ntibazonkiza), Bernhardt (46. Zejdler)