Tomasz Hajto trenerem Cracovii? Małe szanse, ale...

Janusz Filipiak rozważa zmianę na stanowisku trenera Cracovii. W kręgu zainteresowań krakowian są trzej szkoleniowcy z doświadczeniem w ekstraklasie.


Przy ul. Kałuży wstępne rozmowy przeprowadzono m.in. z Piotrem Stokowcem, Tomaszem Hajto i jeszcze jednym kandydatem. Jak podaje "Przegląd Sportowy" kandydaturę tego drugiego lansuje Zbigniew Boniek. Prezes PZPN pozostaje ostatnio w dobrych kontaktach z Filipiakiem i doradził mu m.in. zatrudnienie Piotra Burlikowskiego na stanowisko dyrektora sportowego.

Od stycznia 2012 roku Hajto był trenerem Jagielloni Białystok. Pod jego wodzą zespół wygrał 13 z 43 meczów w ekstraklasie (15 zremisował, a 15 przegrał). Według informacji krakow.sport.pl najbardziej realne wydaje się pozostawienie na stanowisku Wojciecha Stawowego. Wszystko zależy od samego Filipiaka, ale jego doradcy opowiadają się za Stawowym.

Po awansie do ekstraklasy szkoleniowiec wciąż nie spotkał się z Filipiakiem, ale przemawia za nim zrealizowany cel i brak czasu na zmiany (24 czerwca rozpoczną się przygotowania do sezonu). Wszystko jest w rękach właściciela klubu, który czeka na raport z rocznej pracy Stawowego pod Wawelem. Najprawdopodobniej klub nie przedłuży umowy z Marcinem Gaborem, do tej pory drugim trenerem.

W przeszłości Filipiak potrafił już zaskakiwać. Artura Płatka zwolnił, choć kilka dni wcześniej obiecał mu pracę. Z Orestem Lenczykiem rozstał się, choć ten zrealizował cel w postaci utrzymania.