90 minut nerwów, czyli jak zmieniała się tabela I ligi w ostatniej kolejce

Cracovia w ostatniej kolejce po trzech minutach przesunęła się na miejsce dające awans, ale potem przez pół godziny była poza ekstraklasą. W równolegle rozgrywanych meczach o awans walczyły Zawisza Bydgoszcz, Flota Świnoujście i Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Prześledziliśmy, jak to wszystko się zmieniało.
3. minuta - rzut karny dla Cracovii w meczu z Miedzią w Legnicy. Gola zdobywa Władimir Boljević. Dzięki temu krakowianie wyprzedzają Termalicę i są w ekstraklasie.

1. Zawisza336465:26
2. Cracovia336446:34
3. Termalica336453:24
4. Flota336153:32

35. minuta - bramkę dla Termaliki w meczu z Flotą zdobywa Andrzej Rybski. Drużyna z Niecieczy jest liderem. Tymczasem krakowianie prowadzą w Legnicy już 2:0. Znowu gol Boljevicia, znowu z rzutu karnego. Cracovia i Zawisza ex aequo na drugim miejscu. W tej sytuacji potrzebny byłby baraż.

1. Termalica336654:24
2. Zawisza336465:26
Cracovia336447:34
4. Flota336053:33

41. minuta - rzut karny dla Zawiszy w meczu z Polonią w Bytomiu. Paweł Abbott trafia do siatki. Drużyna z Bydgoszczy wraca na pierwsze miejsce, a Cracovia jest poza ekstraklasą.

1. Zawisza336666:26
2. Termalica336654:24
3. Cracovia336447:34

45. minuta - Christian Nnamani z Floty Świnoujście wykorzystuje sytuację sam na sam. W tabeli nic się nie zmienia, ale piłkarze Termaliki znów mają powody do nerwów.

2. Termalica336454:25
4. Flota336154:32

58. minuta - Sebastian Olszar sprytnym uderzeniem daje prowadzenie Flocie Świnoujście. Cracovia znów jest w ekstraklasie. Zaczyna się koszmar Termaliki.

2. Cracovia336447:34
3. Termalica336354:26
4. Flota336355:32

64. minuta - Cracovia prowadzi już tylko 2:1, ale ciągle ma awans w ręku. Wcześniej w Bytomiu drugiego gola dla Zawiszy zdobył Abbott i zespół z Bydgoszczy jest już niemal pewny gry w ekstraklasie

1. Zawisza336667:26
2. Cracovia336447:35

72. minuta - kibice w Krakowie zacierają ręce. Trzeciego gola dla Cracovii zdobył Bartłomiej Dudzic, a dobre wieści płyną ze Świnoujścia, gdzie Flota atakuje.

2. Cracovia336448:35

90. minuta - nic złego dla Cracovii już się nie wydarzyło. Flota wygrała aż 4:1, a Zawisza 4:0.