Kadra U-21. Jeśli Malta wygra dziś z Polską, to selekcjoner rywali będzie miał kłopoty w domu

- Od 37 lat jestem żonaty z Polką. Powiedziała mi, że jeśli pokonam waszą reprezentację, to lepiej żebym nie wracał, więc mam spory problem - śmieje się Ray Farrugia, selekcjoner reprezentacji Malty U-21 przed meczem z reprezentacją Polski U-21, który zostanie rozegrany na stadionie Cracovii (początek godz. 20.45).
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »


W czwartek reprezentacja Polski rozpocznie udział w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy 2015, przez które będzie mogła awansować do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. - Trafiliśmy do wyrównanej grupy. Zmierzymy się z dobrymi rywalami. Zaliczam do nich Maltę, która w ostatnich eliminacjach U-21 sprawiła sporo niespodzianek - przekonuje Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji Polski. - Szanujemy rywali, ale mamy też wiarę we własne umiejętności. Oby to przesądziło o sukcesie.

Oprócz Malty w grupie z Polską są także Turcja, Szwecja i Grecja. Do dalszego etapu awansują mistrzowie 10 grup i cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc.

W fazie grupowej wszystkie mecze u siebie kadra zagra na stadionie Cracovii. Transmisję meczu z Maltą przeprowadzi Polsat Sport.