Reprezentacja Polski. Jerzy Dudek: Przed meczem ćwiczyłem z legendami Liverpoolu

We wtorkowym spotkaniu Polski z Liechtensteinem (godz. 21, stadion Cracovii) wystąpi Jerzy Dudek, który rozegra 60. mecz w reprezentacji i trafi do klubu Wybitnego Reprezentanta.
- Każdy mecz dla kadry wywołuje określone emocje. Zróbcie mi więcej zdjęć, bo to ostatnia moja konferencja w tym gronie. Nie spodziewałem się zaproszenia na to spotkanie, jest mi bardzo miło - uśmiechał się Dudek, który przyznał, że podczas pobytu w Krakowie trenował co drugi dzień.

Trener Fornalik nie wyklucza, że były bramkarz m.in. Realu Madryt i Liverpoolu zagra od pierwszych minut. - Decyzję podejmę przed odprawą. Humory dopisują, ale mecz z Liechtensteinem traktuje poważnie. To dla nas ważny sprawdzian - stwierdził Waldemar Fornalik, selekcjoner reprezentacji Polski.

W ramach przygotowań do ostatniego meczu w kadrze Dudek trenował m.in. z byłymi graczami Liverpoolu i wystąpił w turnieju w Malezji. - Traktuję występ serio. Od dłuższego czasu trenuję, angażuje się mocno, by ten wieczór był interesujący - dodał bramkarz.

Dudek wciąż oficjalnie nie zakończył piłkarskiej kariery. - Pół żartem, pół serio, może to nie będzie ostatni mecz w reprezentacji. Nie sądzę, bym w moim wieku mógł jeszcze pomóc reprezentacji - dodał na zakończenie.