Sport.pl

Reprezentacja Polski. Jerzy Dudek: Przed meczem ćwiczyłem z legendami Liverpoolu

We wtorkowym spotkaniu Polski z Liechtensteinem (godz. 21, stadion Cracovii) wystąpi Jerzy Dudek, który rozegra 60. mecz w reprezentacji i trafi do klubu Wybitnego Reprezentanta.
- Każdy mecz dla kadry wywołuje określone emocje. Zróbcie mi więcej zdjęć, bo to ostatnia moja konferencja w tym gronie. Nie spodziewałem się zaproszenia na to spotkanie, jest mi bardzo miło - uśmiechał się Dudek, który przyznał, że podczas pobytu w Krakowie trenował co drugi dzień.

Trener Fornalik nie wyklucza, że były bramkarz m.in. Realu Madryt i Liverpoolu zagra od pierwszych minut. - Decyzję podejmę przed odprawą. Humory dopisują, ale mecz z Liechtensteinem traktuje poważnie. To dla nas ważny sprawdzian - stwierdził Waldemar Fornalik, selekcjoner reprezentacji Polski.

W ramach przygotowań do ostatniego meczu w kadrze Dudek trenował m.in. z byłymi graczami Liverpoolu i wystąpił w turnieju w Malezji. - Traktuję występ serio. Od dłuższego czasu trenuję, angażuje się mocno, by ten wieczór był interesujący - dodał bramkarz.

Dudek wciąż oficjalnie nie zakończył piłkarskiej kariery. - Pół żartem, pół serio, może to nie będzie ostatni mecz w reprezentacji. Nie sądzę, bym w moim wieku mógł jeszcze pomóc reprezentacji - dodał na zakończenie.

Więcej o:
Komentarze (1)
Reprezentacja Polski. Jerzy Dudek: Przed meczem ćwiczyłem z legendami Liverpoolu
Zaloguj się
  • krok122

    Oceniono 3 razy 1

    "To dla nas ważny sprawdzian - stwierdził Waldemar Fornalik,"
    Mecz z drużyną Liechtensteinu to ważny sprawdzian ? Bo wątpie żeby zawodnicy Liechtensteinu prowadzili grę i nas atakowali więc raczej obrony nie sprawdzimy a z tym mamy poważny problem. Do tego dochodzi jeszcze ten "klub wybitnego reprezentanta" który jest po prostu chory bo jest wielu wybitnych zawodników którzy zasłużyli na miejsce w nim ale nie mają wymaganych 60 spotkań ... czy w tym kraju nie może być po prostu normalnie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX