Tomasz Rząsa o pożegnaniu Jerzego Dudka: To będzie wielkie wydarzenie

PRZEGLĄD PRASY. - Cieszy mnie to, że mecz zostanie rozegrany akurat na stadionie Cracovii - mówi Tomasz Rząsa o pożegnalnym spotkaniu Jerzego Dudka. Cytuje go ?Dziennik Polski?.
W środę Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że chce nagrodzić Dudka. 3 czerwca były bramkarz m.in. Realu Madryt po raz ostatni zagra w reprezentacji Polski przeciwko Lichtensteinowi. Mecz obędzie się na stadionie Cracovii.

Dzięki temu będzie mógł trafić do tzw. Klubu Wybitnego Reprezentanta. Potrzeba do tego 60 występów w kadrze, a Dudek ma ich... 59. - To będzie bardzo miłe wydarzenie. Jurek bez wątpienia jest jedną z takich osób w świecie piłkarskim, którym to się należy. Mnie, człowieka związanego z Krakowem i Cracovią, cieszy to, że to spotkanie zostanie rozegrane na stadionie "Pasów". A że będzie to równocześnie pożegnalny mecz Jurka, tym większa będzie to przyjemność - mówi Tomasz Rząsa, przyjaciel Dudka, były dyrektor sportowy Cracovii, a obecnie dyrektor reprezentacji Polski ds. mediów

- Wiem, że ten pomysł już od dawna był zawieszony gdzieś w powietrzu. Jurek tyle znaczył w polskim futbolu, że każdy chętnie dołożyłby swoją "cegiełkę", by uczcić jego karierę. Słyszałem o tym pomyśle, jeszcze zanim zacząłem pracę przy reprezentacji, ale zawsze brakowało tego ostatniego kroku do realizacji - dodaje.