Akademia Mistrzów Cracovia chce bawić, szkolić i wychowywać dzieci już od 3 lat

W 64. rocznicę ostatniego mistrzostwa Polski zdobytego przez Cracovię, krakowski klub ogłosił początek działalności Akademii Mistrzów Cracovia. - W 1948 roku wszyscy byliśmy z Krakowa, jak jedna rodzina - wspominał Mieczysław Kolasa, ostatni żyjący mistrz Polski z Cracovią.
Akademia ma nawiązywać do historii klubu. - Przedstawiony herb składa się z tarczy - symbolu tradycji, bezpieczeństwa i walki, czapki akademickiej wykształcenia i wieńca zwyciężania - tłumaczył Marcin Kępa, trener koordynator akademii.

Najmłodsi adepci rozpoczną naukę już w wieku trzech lat. 11 lat później piłkarz ma być gotowy pod względem umiejętności piłkarskich, wykształcenia i psychiki, by przejść do zespołów juniorskich Cracovii.

- Narzekamy, że w naszych czasach zawodnicy w większości nie są silnie związane z klubami. Coraz mniej jest tych wychowanych od dziecka w danym klubie i czujących z nim więź. Inicjatywa Cracovii wychodzi naprzeciwko tym potrzebom - cieszył się Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, honorowy patron akademii.

- Piłkarze związani emocjonalnie z klubem oddają najwięcej serca i zaangażowania - dodał Sebastian Steblecki, wychowanek Cracovii.

Akademia Mistrzów Cracovia podpisała w środę umowę o współpracy z Warszawską Akademią Piłki Nożnej.