Janusz Filipiak: Młodzi Polacy najlepiej sprawdzą się w Cracovii

Po zatrudnieniu nowego dyrektora sportowego Tomasza Pasiecznego Cracovia zamierza zmienić politykę transferową. Stworzony ma zostać także system skautingu.
Za zmiany oprócz Pasiecznego odpowiadają zatrudnieni w klubie trenerzy Władysław Łach i Marcin Gabor. - Budujemy system, kwestionariusze, harmonogram oglądania zawodników, metody ich typowania i cały skauting - mówi Filipiak na oficjalnej stronie klubu..

Zdaniem prezesa klubu do drużyny trafiać powinni perspektywiczni zawodnicy z Polski. - Oni lepiej się sprawdzają, są bardziej zaangażowani. Korzystniej brać młodych, zdolnych ze wszystkich kategorii wiekowych, ale jednak tych, którzy się pokazują na polskich boiskach. To widać na przykładzie Górnika Zabrze, Widzewa, czy Polonii Warszawa. My też chcemy iść w tym kierunku - podkreśla Filipiak.

Nowi zawodnicy mają być sprowadzani z myślą o ekstraklasie. Póki co Cracovia zajmuje jednak czwarte miejsce w I lidze. Dzięki sobotniej wygranej nad Zawiszą do pozycji gwarantującej promocję traci jednak tylko punkt. - Zespół dał mi dużo radości. Nawet ludzie, których spotykałem w mieście cieszyli się, byli wdzięczni i gratulowali postawy drużyny w tamtym meczu - mówi Filipiak.