Cracovia przedstawiła Damiana Dąbrowskiego, Łukasz Zejdlera i Kamila Kłuska

Wszyscy podpisali umowy na rok. Tyle że Dąbrowski i Zejdler są wypożyczeni, ale Cracovia zapewniła sobie prawo pierwokupu tych piłkarzy.
Na konferencji zabrakło Wojciecha Stawowego, a szkoleniowca godnie zastąpił II trener Marcin Gabor. O nowych graczach wypowiadał się bardzo pozytywnie.

Dąbrowskiego, który jest wypożyczony z Zagłębia Lubin zachwalał tak: - To na pewno wzmocnienie składu, a nie tylko uzupełnienie. Damian jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Może grać jako defensywny i ofensywny pomocnik. W jednym z sobotnich sparingów spróbujemy też jak poradzi sobie jako ostatni obrońca. Świetnie operuje piłką, kapitalnie zagrywa, ma bardzo czyste podanie.

Także Zejdlera trener Gabor ceni bardzo wysoko: - Kapitalnie gra ofensywnie, swobodnie obraca się z piłką, a na razie ze względu na sprawy pozaboiskowe [Banik Ostrawa długo nie chciał zgodzić się na jego wypożyczenie - przyp. red.] pokazał tylko 70 proc. umiejętności. Widzimy go na pozycji ofensywnego pomocnika lub cofniętego napastnika, a na pewno nie na lewej obronie jak grał w Baniku.

Dla Kłuska asystent Stawowego miał trochę mniej komplementów: - Pukał do bram pierwszego zespołu i się doczeka, a teraz musi wykorzystać szanse od sztabu szkoleniowego. Na razie jeszcze szuka sobie pozycji na boisku. Występował jako defensywny pomocnik i stoper, ale my jeszcze go widzimy na prawej obronie.

Sami piłkarze byli bardzo skromni. - Mam nadzieję, że gra drużyny i moja będzie się układała. A atmosfera w drużynie jest w porządku - mówił Dąbrowski.

- Cieszę się, że jestem w Cracovii - dodał Zejdler.

- Jestem wychowankiem klubu, w którym przeszedłem wszystkie szczeble. Teraz zostałem włączony do I drużyny, co dla mnie jest bodźcem do pracy - zakończył Kłusek.

Kiedy Cracovia wróci do ekstraklasy?
za rok
33%
1960 głosów
za dwa lata
22%
1298 głosów
za pięć lat
19%
1134 głosów
za więcej niż 10 lat
26%
1557 głosów