Awans Okocimskiego, czyli zaczyna się chaos przed meczem z Cracovią. Ale nieoficjalnie...

Okocimski Brzesko po rzutach karnych pokonał Polonię Bytom w Pucharze Polski. We środę PZPN rozstrzygnie, czy w weekend zainauguruje I ligę meczem z Cracovią, czy też spotka się z Legią.
Dzięki wygranej brzeszczanie awansowali do 1/16 finału PP, gdzie zmierzą się ze stołecznym klubem. Sukces może pomieszać szyki władzom brzeskiego klubu oraz Cracovii. Obie drużyny mają zagrać w niedzielę na stadionie Hutnika. Transmisję planuje Orange Sport. - Sprzedajemy też bilety i bardzo chcemy zagrać. Dlaczego mamy tracić przez błędy PZPN-u? Składamy pismo o przełożenie meczu z Legią - mówi Czesław Kwaśniak, prezes Okocimskiego.

Większość meczów 1/16 PP rozegrana będzie 11 i 12 sierpnia, ale Legia jako uczestnik meczu o Superpuchar Polski może przełożyć spotkanie na najbliższy weekend. Inny termin - z racji udziału warszawian w eliminacjach Ligi Europy - jest trudny do wyznaczenia. - Nic na to nie poradzimy. Mecz Okocimski - Cracovia może zostać przełożony - mówił Wojciech Jugo, przewodniczący Komisji PZPN ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego.

Według nieoficjalnych informacji działacze Legii przystali jednak na prośbę Okocimskiego, by mecz odbył się w innym terminie. Sprawę rozstrzygnie dziś PZPN.

Losy meczu brzeszczan z Polonią też ważyły się do ostatniej chwili. Gospodarze od początku przeważali, a gola zdobyli po pięknym uderzeniu Piotra Darmochwała. Po zmianie stron Okocimski cofnął się i to się zemściło, bo w końcówce wyrównał Daniel Pietrycha. Spotkanie rozstrzygnęły rzuty karne, w których brylował Aleksander Kozioł. Bramkarz Okocimskiego obronił dwa strzały.

Do 1/16 nie awansował Kolejarz Stróże, który przegrał w Łowiczu z Pelikanem (1:2). Dziś na wyjeździe Sandecja gra z Górnikiem Wałbrzych, a Termalica Bruk-Bet Nieciecza z Wigrami Suwałki.

Okocimski - Polonia Bytom 2:1 (1:0, 0:0, 0:0, karne 4:2)

Bramki: Darmochwał (19.) - Pietrycha (84.)

Okocimski: Kozioł - Bella, Cegliński, Baliga, Wieczorek Ż - Litwiniuk, Darmochwał, Jioremenko (69. Wojcieszyński), Pyciak Ż (88. Szałęga), Ogar (70. Trznadel), Zaniewski.

Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże 2:1 (1:1)

Bramki: Kopeć (.7), Brodecki (87., rzut karny) - Niane (39. - rzut karny)

Kolejarz: Zarychta - Cichy Ż, Szufryn Ż, Markowski, Walęciak - Gryźlak, Stefanik, Niane, Gajtkowski Ż (65. Nitkiewicz), Pietrzak (46. Bocian) - Kowalczyk.