Cracovia. Wojciech Stawowy o Bartłomieju Dudzicu: To znamionuje klasę napastnika

- Bartek jest w niezłej formie, strzela bramki. Mocno w siebie wierzy, podobnie jak ja i cała drużyna - podkreśla trener Wojciech Stawowy po zwycięstwie (1:0) z Piastem Gliwice.
- Staraliśmy się utrzymywać przy piłce i kreować grę. Szczególnie w drugiej części stworzyliśmy sporo sytuacji w porównaniu do poprzednich meczów. Wygraliśmy zasłużenie - ocenia Stawowy na stronie TerazPasy.

Szkoleniowiec był zadowolony z postawy swoich zawodników. - W każdym sparing widzę progres, ale cały czas mam uwagi, bo zawodnicy uczą się nowych rozwiązań. Może jeszcze w naszej grze nie ma błysku i dynamiki, ale to przyjdzie - podkreśla Stawowy.

Zwycięskiego gola zdobył Bartłomiej Dudzic, który jest najskuteczniejszym napastnikiem Cracovii w okresie przygotowawczym (dwukrotnie trafił do siatki w meczu z Polonią Bytom, jedną bramkę dołożył w sparingu z Sandecją Nowy Sącz). - Jeśli zawodnik ma jedną sytuację i ją wykorzystuje, to znamionuje to klasę napastnika. Bartek jest w niezłej formie. Mocno w siebie wierzy, podobnie jak ja i cały zespół - mówi Stawowy.