Cracovia. Wojciech Stawowy czuje się młodszy dzięki współpracownikom

Pierwszoligowy klub oficjalnie zaprezentował pomocników pierwszego trenera. - Znamy się od dawna, uzupełniamy. Zawodnicy wiele skorzystają na współpracy z nami - podkreślił szkoleniowiec.
W sztabie będą pracować Piotr Jankowicz, trener przygotowania fizycznego, Marcin Gabor, drugi szkoleniowiec oraz Rafał Skórski, trener bramkarzy. - Otoczyłem się ludźmi, którzy w wielu aspektach są mądrzejsi ode mnie i mają głowę pełną pomysłów. Są młodsi, więc dzięki nim i ja się młodziej - wyjaśnia z uśmiechem Stawowy.

- Gabor to moja prawa ręka, Jankowicz będzie odpowiadał przygotowanie motoryczne zawodników. Zrobi wszystko, by gra sprawiała przyjemność piłkarzom. Zajmie się też odżywianiem zawodników pierwszego zespołu i pozostałych drużyn. Będziemy pracować zespołowo, by jak najlepiej przygotować drużynę do rozgrywek - podkreślił trener Cracovii.

Skórski i Jankowicz pracowali już w klubie z ul. Kałuży. - Skórski jest też trenerem w kadrach młodzieżowych reprezentacji Polski, więc mamy nadzieje, że jego doświadczenie zaprocentuje dla klubu - mówi Radomir Szaraniec, wiceprezes Cracovii.