Cracovia - Polonia Bytom 3:0. Powrót Cabaj na stare śmieci, błysk Dudzica

Na boisku treningowym przy ul. Wielickiej zjawiło się ok. 500 kibiców. Mogli być zadowoleni z tego, co zobaczyli.
W bramce Polonii stanął Marcin Cabaj, który w latach 2003-2010 grał w Cracovii. Najpierw przywitał się z dawnymi kolegami, ale potem nie było mu do śmiechu. Gospodarze przeważali i już w pierwszej połowie dwukrotnie do siatki trafił Dudzic.

W 14. minucie napastnik, który w lidze zawodził, z zimną krwią wykorzystał podanie Marcina Budzińskiego. Przejął piłkę, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Nieco ponad 10 minut później strzelił nad Cabajem, ale pod poprzeczką.

Pierwszy mecz w koszulce Cracovii rozegrał Adam Marciniak, który trafił pod Wawel z Górnika Zabrze. Aktywny był Krzysztof Danielewicz. Pomocnik sprowadzony latem z Ruchu Radzionków na początku meczu nie wykorzystał m.in. sytuacji sam na sam z Cabajem.

Na 3:0 w drugiej połowie podwyższył Dawid Dynarek, choć... nie popisał się w polu karnym. Najpierw z najbliższej odległości trafił w bramkarza i dopiero dobitka była skuteczna.

Najbliższy sparing Cracovia zagra 3 lipca z Karpatami Lwów na stadionie przy ul. Kałuży.

Cracovia - Polonia Bytom 3:0 (2:0)

Bramki: Dudzic (14., 25.), Dynarek (70.)

Cracovia, I połowa: Budaković - Żytko, Kosanović, Struna, Marciniak - Budziński, Boljević, Żołądź, Danielewicz - Steblecki - Dudzic.

Cracovia, II połowa: Skrzeszewski - Jarabica, Nykiel, Janus, Biernat - Szeliga, Dynarek, Puzigaca, Rupa - Kaliciak, Niedziela.