Sport.pl

Cracovia chce pozyskać Sebastiana Przyrowskiego

Pierwszoligowy klub szuka doświadczonego bramkarza, a jednym z kandydatów jest Sebastian Przyrowski, który zamierza rozwiązać kontrakt z Polonią Warszawa.
Po rozstaniu z Wojciechem Kaczmarkiem działacze z ul. Kałuży chcą pozyskać doświadczonego zawodnika, który stanąłby między słupkami. Trener Wojciech Stawowy ma do dyspozycji Szymona Gąsińskiego (większość rundy wiosennej spędził na treningach z zespołem Młodej Ekstraklasy) oraz młodych Marcina Skrzeszewskiego i Damiana Drzewieckiego.

Wśród kandydatów do występów w Cracovii wymieniało się m.in.: Marcina Cabaja, który już grał przy Kałuży, a obecnie jest w Polonii Bytom. - Miał swoje lata świetności. Gdy kończyła mu się umowa, to zaproponowaliśmy mu przedłużenie kontraktu, ale nie zdecydował się na podpisanie umowy na pół roku i wybrał inną opcję - uciął spekulacje Radomir Szaraniec, wiceprezes Cracovii.

Teraz pierwszoligowy klub zainteresował się Przyrowskim. 31-letni zawodnik Polonii Warszawa ma na koncie 188 występów w ekstraklasie i dziewięć razy reprezentował Polskę (ostatnio dwa lata temu w sparingu z Singapurem). Świetne występy łączył jednak z fatalnymi wpadkami, ale na rynku uznawany jest za niezłego bramkarza.

- Czy Cracovia jest zainteresowana Sebastianem? Nie zaprzeczam, ale też nie mogę potwierdzić tej informacji - mówi Szymon Pacanowski z agencji menedżerskiej Fabryka Futbolu, która pomaga Przyrowskiemu.

Piłkarz nie rozmawia z dziennikarzami, ale udało nam się ustalić, że prezes Józef Wojciechowski nie będzie robił mu problemów w przypadku odejścia.

Jeśli Przyrowskiemu udałoby się rozwiązać umowę (obowiązuje do czerwca 2014 roku) za porozumieniem stron, to krakowianie nie musieliby za niego płacić. Problem w tym, że zawodnik nie chce zgodzić się na sporą obniżkę. Po spadku z ekstraklasy w Cracovii oszczędzają na kontraktach i budują "tani zespół".

Mimo wysokich zarobków Przyrowski nie zamierza upierać się, by zostać w Warszawie. Co prawda wiosną był pierwszym bramkarzem Polonii (o miejsce w składzie rywalizował z Michałem Gliwą, który grał w juniorach... Cracovii), ale z klubu chce wycofać się właściciel. Do tego piłkarze trenują w fatalnych warunkach i najprawdopodobniej będą bić się o utrzymanie w ekstraklasie.

Tymczasem dziś podopieczni Stawowego rozegrają sparing z Polonią Bytom (godz. 16, boisko przy ul. Wielickiej). To pierwszy test nowego trenera Cracovii, w którym raczej nie wezmą udziału Saidi Ntibazonkiza, Hesdey Suart i Aleksandru Suworow.

Więcej o: