Cracovia zawodziła w końcówkach sezonów, ale udawało się utrzymać. Jak będzie teraz?

Cracovia na cztery kolejki przed końcem traci pięć punktów do czternastej w tabeli Lechię Gdańsk. W ostatnich latach końcówki sezonów są jednak coraz gorsze w wykonaniu piłkarzy z ulicy Kałuży.
Jurij Szatałow, który prowadził krakowian w ubiegłym roku, przed 26. kolejką oszacował, że jego byłym podopiecznym do utrzymania wystarczy siedem punktów. Jeśli miał rację, to szanse Cracovii na pozostanie w Ekstraklasie są nikłe.

Od czterech lat, czyli odkąd zespół broni się przed spadkiem, siedem punktów w ostatnich czterech kolejkach Cracovia zdobyła tylko w sezonie 2007/08. Później było już tylko gorzej. W następnych sezonach w ostatnich czterech spotkaniach krakowianie zdobywali kolejno pięć, cztery i trzy punkty.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Przed rokiem po 26. kolejce Cracovia zajmowała przedostatnią pozycję i miała punkt straty do bezpiecznego czternastego miejsca (zajmowała je Polonia Bytom). By pozostać w Ekstraklasie wystarczyło jej tylko jedno zwycięstwo (3:0 z Jagiellonią Białystok w 29. kolejce).

Teraz podopieczni Tomasza Kafarskiego są na ostatnim miejscu, a do czternastej Lechii Gdańsk tracą cztery punkty. Będzie o tyle trudniej ją przegonić, że w bezpośrednich pojedynkach między tymi drużynami dwukrotnie padł remis (dwa razy po 1:1), ale Cracovia ma gorszy stosunek bramek (-18, a drużyna z Gdańska -10).

Cracovia w tej rundzie zagra jeszcze z Widzewem Łódź, Wisłą Kraków, Ruchem Chorzów i GKS-em Bełchatów. Lechię także czekają pojedynki z Widzewem i Ruchem, a ponadto ze Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa. ŁKS zagra jeszcze z Koroną Kielce, Ruchem Chorzów, GKS-em Bełchatów i Jagiellonią Białystok.

Statystyki Cracovii

Sezonmiejsce po 26. kolejceliczba punktówliczba punktów zdobytych w ostatnich 4 kolejkach
2007/08 9 32 7
2008/09 14 25 5
2009/10 10 30 4
2010/11 15 26 3
2011/12 16 20 ?
Więcej o: