Sport.pl

Robert Kasperczyk: Cracovia ma kilku piłkarzy ponad naszą ligę

- Cracovia absolutnie nie ma tak słabych piłkarzy, by nie utrzymać się w ekstraklasie - mówi Robert Kasperczyk, trener Podbeskidzia Bielsko-Biała, w ?Gazecie Krakowskiej?.
Gdyby o wynikach decydowały jedynie budżety klubów, to Podbeskidzie miałoby ok. dwa razy mniej punktów od Cracovii. Ale wiosną krakowianie jeszcze nie wygrali, a zespół z Bielska na początku rundy był nawet nazywany rewelacją. - Cracovia nie jest jedynym klubem, który ma pieniądze, stabilizację, zawodnicy mają wszystko, świetną bazę, a jednak coś szwankuje. My może nie mamy wielkich nazwisk, ale stanowimy team, jest świetna atmosfera, działamy według hasła: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - opowiada Kasperczyk.

- Cracovia absolutnie nie ma tak słabych piłkarzy, by nie utrzymać się w ekstraklasie. Kilku jest nawet ponad naszą ligę. Mimo że Saidi Ntibazonkiza nie jest bramkostrzelnym zawodnikiem, dużo daje zespołowi - dodaje trener Podbeskidzia.

O sile drużyny z Bielska stanowią Polacy. Cracovia od niedawna jest budowana na zagraniczną modłę, a obcokrajowcom coraz mniej zależy na wynikach (pisaliśmy o tym TUTAJ) - To z pewnością duży problem. Można zastanowić się, czy całowanie klubowego emblematu jest szczere? Zawodnik, który w pełni utożsamia się z klubem, daje z siebie więcej. Jeśli ściągnięty zagraniczny zawodnik nie jest o klasę lepszy od Polaka, to nie ma co zawracać sobie głowy - uważa Kasperczyk.

Więcej o:
Komentarze (7)
Robert Kasperczyk: Cracovia ma kilku piłkarzy ponad naszą ligę
Zaloguj się
 • Gość: qwerty

  Oceniono 1 raz 1

  skoro ma kilku piłkarzy ponad naszą ligę to dlaczego są na ostatnim miejscu?;p

 • Gość: BBSV Bielsko

  0

  "Gdyby o wynikach decydowały budzety klubów" to Podbeskidzie grało by taki piękny i skuteczny football jak niskobudżetowe Ruch i Korona dzięki zdolnym trenerom i mądrym, tanim transferom czy biedny Górnik młodzieżą. Tęsknimy za ofensywnie grajacym 2 napastnikami (jak dzisiaj Ruch) piękną kombinacyjną piłkę Podbeskidziem pod wodzą trenera Brosza. Rozumiem że drewnofootball i punkty były ważniejsze na początku ale dzisiaj z taką Cracovią mógłby nam Pan coś ofensywnego pokazać jeżeli musimy już jako pierwsi w tej lidze z nimi przegrać. Pytanie czy Pan to potrafi i ma to kim zrobić? Obecnej ekipie daleko do Chrapka czy Mathawu.

 • wielkifan

  0

  to jest skandal sprowadzać takich piłkarzy a być na ostatnim miejscu w tabeli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX