Sport.pl

Cracovia przegrała z Lechem Poznań. Gol i... kontuzja Bartłomieja Grzelaka

Nie było sensacji. Krakowianie zagrali nieco lepiej niż zazwyczaj, ale w stolicy Wielkopolski nie zdobyli nawet punktu i konsekwentnie przybliżają się do I ligi.
Od początku weekendu nastroje w Krakowie tylko pogarszały się. Pierwsza zła wiadomość nadeszła w piątek, kiedy trzecia od końca Lechia Gdańsk pokonała w Bełchatowie GKS. Następna dzień później po zwycięstwie sąsiadującego z Cracovią ŁKS-u nad Podbeskidziem.

Dlatego tym bardziej może boleć porażka z Lechem. Tomasz Kafarski postawił na ustawienie z dwoma napastnikami, a według planu jego podopieczni starali się rzadziej niż zwykle wykopywać piłki bez celu i próbowali więcej prostopadłych podań.

Już pierwsze takie zagranie powinno przynieść gola. Marcin Budziński wyłożył piłkę Koenowi van der Biezenowi jak kelner w drogiej restauracji, ale Holender za punkt honoru postawił sobie chyba, by posłać piłkę jak najwyżej i kopnął w górne rzędy.

W wyjściowej jedenastce po raz pierwszy w tym roku znalazł się Bojan Puzigaca i po niespełna kwadransie nie upilnował Mateusza Możdżenia, a Lech wyszedł na prowadzenie.

O pechu i szczęściu jednocześnie może mówić Bartłomiej Grzelak, który w końcu przypomniał sobie, jak to jest zdobyć bramkę. Najpierw wykorzystał rzut karny, a za chwilę. opuścił boisko z urazem.

Zastąpił go Vladimir Boljević i niedługo po jego wejściu gola zdobył Vojo Ubiparip.

Po przerwie to Boljević mógł zdobyć gola, i to nie jednego. Najpierw bramką mogło skończyć się jego chytre dośrodkowanie z rzutu wolnego, a potem niecelnie uderzał nogą i głową. Do siatki po raz 20. w sezonie trafił za to Artjom Rudniew.

Ostatnia w tabeli Cracovia ma już siedem punktów straty do bezpiecznej strefy.

Więcej o:
Komentarze (2)
Cracovia przegrała z Lechem Poznań. Gol i... kontuzja Bartłomieja Grzelaka
Zaloguj się
  • Gość: andrew

    Oceniono 2 razy 2

    Wyszło na moje.Powiedziałem koledze że Grzelak zagra w Cracovii 2,3 mecze i kontuzja przez rok.Skąd ZUS weżmie pieniądze na Grzelaka

  • Gość: hihot

    Oceniono 4 razy -2

    a cracovia swoje robi siare

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX