Kiedy premier Donald Tusk śpiewa hymn Cracovii?

Donald Tusk, wraz ze swoimi współpracownikami, często gra w piłkę. Przed meczami głowa rządu i jego koledzy nucą piosenkę napisaną przez Macieja Maleńczuka.
Krakowski poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś, który gra w zespole premiera, zdradza, co zadecydowało o tym, że wybrano akurat utwór grany przed spotkaniami krakowian. - Problemem niemal wszystkich klubów w Polsce jest brak rozpoznawalnych hymnów. Cracovia jako jedyna z niewielu pozytywnie się wyróżnia, więc przed meczem, aby się rozgrzać i wprowadzić w odpowiedni nastrój, śpiewamy: "Cracovia i jej barwy dwie...". Wszyscy znają piosenkę na pamięć - i to na wyrywki! - opowiada Raś. Jego słowa przytacza oficjalna strona ostatniego klubu T-Mobile Ekstraklasy.

W drużynie premiera występują m.in. były marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, minister transportu, budownictwa i gospodarski morskiej Sławomir Nowak, były premier Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Tomasz Arabski, europoseł Sławomir Nitras, czy były minister spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki. Politycy wcale nie kibicują Cracovii, a sam premier jest fanem Lechii Gdańsk.

Posłuchaj hymnu Cracovii: