Pechowy dla Cracovii sędzia poprowadzi mecz z Górnikiem

W spotkaniu z drużyną z Zabrza arbitrem będzie Paweł Pskit.. W niedzielnym pojedynku Wisły Kraków z Ruchem Chorzów posędziuje Szymon Marciniak.
Cracovia nie wygrali jeszcze żadnego meczu, który prowadził Pskit. W tym sezonie arbiter z Łodzi dwukrotnie prowadził spotkania z udziałem zespołu z ul. Kałuży. Oba nie były szczęśliwe dla krakowskiej drużyny. W pierwszym ulegli Legii 1:3. Honorowego gola dla zdobył w 90. minucie Saidi Ntibazonkiza. Drugi pojedynek prowadzony przez arbitra piłkarze Cracovii wspominają jeszcze gorzej. W 1/8 Pucharu Polski podopieczni Dariusza Pasieki grali z Ruchem Chorzów. Gospodarze jako pierwsi strzelili bramkę, ale w 57. minucie wyrównał Aleksiejs Visznakovs. W regulaminowych 90 minutach wynik nie uległ zmianie i Pskit zarządził dogrywkę. W doliczonym czasie drugiej połowy bramkę na wagę awansu dla Ruchu Chorzów zdobył Marek Zieńczuk.

Z kolei Marciniak w tym sezonie trzykrotnie prowadził mecze Wisły. Krakowianie raz wygrali (1:0) z Zagłębiem i dwukrotnie przegrali (z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Koroną Kielce po 0:1). Z lubinianami arbiter podyktował dwa rzuty karne dla krakowian (pierwszego wykorzystał David Biton, drugiego zmarnował Andraż Kirm). - Według mnie pierwszy karny był z kapelusza. Piłkarze obu drużyn byli zaskoczeni, że sędzia przyznał go Wiśle - mówił po spotkaniu Jan Urban, wówczas szkoleniowiec Zagłębia, o decyzji Marciniaka.

Zobacz trafienie Marka Zieńczuka w meczu z Cracovią i rzut karny w spotkaniu Wisły z Zagłębiem: