Bartłomiej Grzelak trenuje z Cracovią! Jest do wzięcia od zaraz

Były napastnik m.in. Widzewa Łódź, Legii Warszawa, a ostatnio Jagiellonii Białystok jest testowany przez Cracovię.
Wydawało się, że Grzelak przyjechał na testy, ale już w czwartek ma podpisać umowę. Kontrakt ma obowiązywać do końca sezonu z opcją przedłużenia. - Nie boję się wyzwań - mówi 31-letni napastnik.

Jeśli krakowianie szybko załatwią formalności, to Grzelak szansę na debiut będzie miał już w niedzielę we Wrocławiu ze Śląskiem, wiceliderem ekstraklasy.

Grzelak jest wolnym zawodnikiem, więc w każdej chwili mg podpisać umowę. Niespełna miesiąc temu napastnik rozwiązał kontrakt z Jagiellonią, w której jesienią nie zagrał ani minuty. Wcześniej przez pół roku także był bez klubu, a ostatni mecz zagrał jesienią 2010 r. w Sybirze Nowosybirsk (zaliczył w rundzie osiem spotkań, zdobył trzy bramki).

Grzelak w polskiej ekstraklasie wystąpił 85 razy i zdobył 19 goli. Najwięcej ekstraklasowych spotkań zaliczył w Legii (59, 13 bramek), która wykupiła go za ok. 600 tys. euro (według nieoficjalnych informacji) z Widzewa. W łódzkim klubie zaliczył 13 spotkań w ekstraklasie (4 gole). W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował jednak w Orlenie Płock (13 spotkań, 2 bramki).

Zawodnik znany jest z podatności na kontuzje. Najczęściej cierpiał na uraz kolana.

Cracovia nerwowo poszukuje napastnika, bo na tę pozycję ma tylko Koena van der Biezena (w tym sezonie zdobył dwie bramki) i Bartłomieja Dudzica, który niedawno został przywrócony do seniorów z drużyny Młodej Ekstraklasy.