Sport.pl

Cracovia. "Pasy" z Jagiellonią bez pasów

Spotkanie rozgrywane jest w Krakowie, ale mimo to podopieczni Dariusza Pasieki ubrali rezerwowy komplet strojów. Po boisku biegają w niebieskich koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach.
Ostatni raz w takich barwach występowali zaraz po powrocie do ekstraklasy w 2004 roku. Na niebiesko wystąpili m.in. w pierwszych po awansie derbach. Zremisowali wtedy 0:0, a czerwoną kartkę otrzymał Marek Baster.

W ostatnim czasie drugi zestaw strojów był koloru czarnego. W przerwie zimowej nowym sponsorem technicznym klubu została jednak firma Nike, która zmieniła barwy rezerwowego kompletu strojów.

Przeciwko Cracovii piłkarze Jagiellonii występują w koszulkach w żółto-czerwone poziome pasy i czerwonych spodenkach.

- To gospodarze zawsze jako pierwsi wybierają kolor strojów, w jakich chcą zagrać, ale Jagiellonia przyjechała do Krakowa tylko z jednym kompletem i musieliśmy się dostosować - wyjaśnia Tomasz Gawędzki, rzecznik Cracovii.

Więcej o:
Komentarze (1)
Cracovia. "Pasy" z Jagiellonią bez pasów
Zaloguj się
  • Gość: niech prawo zawsze prawo znaczy

    0

    ogłaszam zrzutkę na żebrakiów z Białegostoku, których nie stać na stroje wyjazdowe. Daję 100 zł.

    Jednocześnie pisemnie informuję PZPN , że zgodnie z regulaminem rozgrywek pzpn sędzia Raczkowski i Jagiellonia powinni zostać ukarani karą po 5.000,00 zł za złam anie pewnego punktu tego regulaminu (num er paragrafu podam w piśmie do PZPN)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX