Sport.pl

Adam Marciniak wiosną zagra w Cracovii

24-letni lewy obrońca niedawno podpisał umowę z krakowskim klubem. Miała wejść w życie od czerwca, ale jak donosi sportslaski.pl kluby porozumiały się w sprawie wcześniejszego transferu.
Portal podaje, że piłkarz przeniesie się do Krakowa za ok. 200 tys. zł. W czerwcu trafiłby do klubu jako wolny zawodnik.

Marciniak do rundy wiosennej przygotowywał się z Górnikiem na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi. Nie będzie miał jednak problemów ze stawieniem się na obozie Cracovii, która trenuje w miejscowości Belek, niespełna 40 km na zachód od Górnika.

W sprawie wcześniejszego transferu kluby negocjowały od ponad tygodnia. - Jesteśmy daleko od porozumienia - informował jeszcze w poniedziałek Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy śląskiego klubu.

- Górnik przedstawił swoją ofertę, my swoją. Są między nami rozbieżności, ale cały czas negocjujemy. Nie jestem w stanie przewidzieć kiedy zakończymy pertraktacje. Mam nadzieję, że dojdziemy się dogadamy - mówił Radomir Szaraniec, dyrektor zarządzający Cracovii.

Zimą Górnik miał ostatnią szansę na to, by sprzedać Marciniaka, bo w lipcu piłkarz odszedłby za darmo, z mającego problemy finasnowe klubu.

Nowy nabytek krakowian w ekstraklasie rozegrał 71 meczów i strzelił trzy gole. Pod Wawelem będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie z Bojanem Puzigacą (nie przeszedł do ukraińskiej Zorii Ługańsk) i Hesdeya Suarta (całą rundę jesienną leczył uraz kolana i dopiero dwa tygodnie temu wrócił do treningów z drużyną).

Rozdajemy bilety na Superpuchar Polski! Gdzie? Na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Więcej o: