Cracovia. Aleksandru Suworow unikał operacji i teraz nie ma wyjścia

Fatalne wiadomości dla kibiców Cracovii. Reprezentant Mołdawii ponownie narzeka na ból w kostce i tym razem nie uniknie operacji.
Suworow nabawił się kontuzji (pęknięta kostka) podczas ostatniego jesiennego meczu z Legią w Warszawie. Rehabilitował się już w Mołdawii, a przez ok. trzy tygodnie chodził o kulach. Na obozie w Hiszpanii wrócił do treningów na pełnych obrotach, ale podczas sparingu z Realem Balompedica Linense, hiszpańskim trzecioligowcem, ból powrócił.

Początkowo w klubie mieli nadzieję, że to tylko stłuczenie, ale badania wykazały konieczność przeprowadzenia operacji. Zabieg odbędzie się już w Polsce (krakowianie kończą zgrupowanie w niedzielę). "Już przy pierwszej kontuzji lekarze zalecali przeprowadzenie zabiegu, ale piłkarz nie zdecydował się na jego wykonanie. Teraz interwencja chirurgiczna jest niezbędna" - czytamy na oficjalnej stronie krakowskiego klubu.

To oznacza, że Suworow najprawdopodobniej nie pojedzie z drużyną na zgrupowanie do Turcji (od 1 lutego) i nie wystąpi w pierwszych wiosennych meczach. - Przy tego typu urazach, z tego co się orientuję, okres rehabilitacji wynosi od 6-8 tygodni - kręci głową Dariusz Pasieka, trener Cracovii.