Nieudane występy kadrowiczów z Cracovii

W poniedziałek trener Dariusz Pasieka mówił, że nie chce, by Saidi Ntibazonkiza i Aleksandru Suworow pojechali na mecze reprezentacji. Ostatecznie piłkarze opuścili Kraków, ale nie pomogli drużynom w odniesieniu dobrych wyników.
Więcej o Cracovii na krakow.sport.pl »

Burundi przegrało 0:1 z Lesotho i jeśli nie wygra wtorkowego rewanżu, to odpadnie z eliminacji Mistrzostw Świata 2014. Pomocnik Cracovii rozegrał całe spotkanie. Tylko w pierwszej połowie meczu Mołdawii z Gruzją wystąpił Aleksandru Suworow. Jego reprezentacja przegrała 0:2, tracąc bramki przed przerwą.

Początkowo trener Pasieka nie chciał puścić skrzydłowego na towarzyski mecz kadry. Planował, że Suworow wystąpi w meczu Pucharu Polski z Ruchem Chorzów. Ntibazonkiza miał zostać w Polsce, by wyleczyć odniesioną w derbach kontuzję mięśnia brzuchatego łydki (uraz nie okazał się groźny). Poza tym ze zgrupowań wracał przeważnie tuż przed meczami ligowymi, a zmęczenie długą podróżą przekładało się na jego formę.