Sędzia, który miał "zawisnąć na wieży Mariackiej" poprowadzi mecz Cracovii [WIDEO]

Daniel Stefański będzie arbitrem sobotniego meczu krakowian z Widzewem w Łodzi. Na początku poprzedniego sezonu w ostatniej minucie meczu z Legią odgwizdał rzut wolny pośredni za zbyt długie przetrzymywanie piłki w rękach przez Marcina Cabaja. Na gola zamienił go Maciej Iwański i klub z ul. Kałuży przegrał 1:2
Więcej o Wiśle i Cracovii w serwisie krakow.sport.pl

Zobacz decydującą akcję meczu Legia - Cracovia

- Niech sędzia wraca z nami do Krakowa. Posłucha wówczas, co sądzą o nim piłkarze, trenerzy i kibice. Albo lepiej nie, bo jeszcze zawisłby na wieży Mariackiej! Coś takiego nie wydarzyło się w historii polskiej piłki - wypalił na pomeczowej konferencji Rafał Ulatowski, ówczesny trener Cracovii.

Kilka dni później, gdy emocje opadły, zadzwonił do Stefańskiego z przeprosinami. Panowie nie spotkali się już na boisku, bo gdy arbiter prowadził kolejny mecz krakowian, szkoleniowcem był Jurij Szatałow. W kwietniu jego drużyna przegrała z Górnikiem Zabrze 0:1. Miesiąc później Stefański przyjechał do Krakowa, ale fani nie mieli powodów do tego, by spełnić groźby Ulatowskiego, bo Cracovia pokonała Polonię Warszawa 3:1.

Sędzią meczu Wisły Kraków z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie Szymon Marciniak. W tym sezonie prowadził już jeden mecz mistrzów Polski. Z Zagłębiem Lubin podyktował dyskusyjny rzut karny za rękę Michala Hanka.