Prasa po zwycięstwie Wisły: Plan minimum wykonany. Liteks to inna liga

Polska prasa po wtorkowym zwycięstwie Wisły ze Skonto Ryga jest daleka od hurraoptymizmu. Wisła na razie nie zachwyca, ale plan minimum został wykonany - podkreślają dziennikarze w relacjach. Trzeba jednak pamiętać, że Liteks Łowecz to przy Skonto Ryga gigant. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Bułgarii 26 lub 27 lipca.
Przegląd Sportowy: Skonto ograne, czas na Liteks

Cel został osiągnięty dość spokojnie. Sporo jeszcze w grze krakowian się nie zazębia i będą mieli ciężką przeprawę z Liteksem, który wczoraj odprawił Mogren Budva 3:0. Mecze z Bułgarami odbędą się 26/27 lipca (w Łoweczu) i 2/3 sierpnia (w Krakowie). Od wczoraj Wisła jest już jednak pewna, że w najgorszym razie wystąpi w IV rundzie el. Ligi Europejskiej. To tak tylko na marginesie białej kartki z nagłówkiem Liga Mistrzów - analizuje Przegląd Sportowy.

Rzeczpospolita: Wisła wezbrała:

Nie jest to może wielka fala, raczej wolne podnoszenie stanu, ale daje nadzieję przed meczami z Liteksem Łowecz w III rundzie eliminacji. Litex to przy Skonto Ryga gigant. Nie żadna akademia piłkarska dla młodzieży, którą się wystawia do europejskich pucharów dla promocji - bo takie wrażenie robi Skonto - ale drużyna budowana na już, teraz - czytamy w środowej Rzeczpospolitej.

Super Express: Wisła dobiła Skonto

Impuls do ataku dał Patryk Małecki, który po indywidualnej akcji strzelił gola. Jednak to nie "Mały" zasłużył na wyróżnienie. Najlepszym piłkarzem Wisły był bez wątpienia Ivica Iliev. Po raz kolejny Serb pokazał, że jest to najlepsza inwestycja mistrza Polski w letnim oknie transferowym. Wisła wygrała, ale fajerwerków w jej grze nie było - relacjonuje Super Express.

Fakt: Małecki strzela, Wisła awansuje

Powoli rozkręcał się wczoraj mistrz Polski. Wiślacy liczyli, że Skonto zagra w Krakowie nieco odważniej niż w pierwszym spotkaniu, Przeliczyli się, bo Łotysze zagrali jak tydzień temu - schowani za podwójną gardą. Nadzieje szóstki kibiców Skonto, którzy dotarli do Krakowa z Rygi, prysły zaraz po przerwie - pisze dziennikarz Faktu.

Gazeta Wyborcza: Plan minimum wykonany

Mistrz Polski zrealizował plan miminum. Gdyby odpadł ze Skonto, zakończyłby występy w europejskich pucharach. Teraz nawet jeśli nie awansuje dalej w eliminacjach Ligi Mistrzów, to trafi do Ligi Europy. Jednak taka gra jak wczoraj na Litex Łowecz na pewno nie wystarczy. Podopieczni Ljubosława Penewa przypieczętowali awans wysokim zwycięstwem 3:0 z mistrzem Czarnogóry - Mogren Budva. Mają też w składzie znacznie lepszych i dużo bardziej doświadczonych piłkarzy jak np. Swietosława Todorowa, który gole w europejskich pucharach strzelał już 12 lat temu (trzy Widzewowi Łódź). W dwumeczu z Mogren też trzy razy trafił do bramki - przestrzega Gazeta Wyborcza.

Wszystko o meczu Wisły ze Skonto Ryga  »


Czy Wisła pokona w dwumeczu Litex Łowecz?