Sport.pl

Gazety o zwycięstwie Wisły

"Mały rycerz rozpoczął szarżę na Łowecz" - tytułuje relację Dziennik Polski, "Wisła bliżej wymarzonej Ligi Mistrzów" - informuje Gazeta Krakowska, "Pierwszy krok do Ligi Mistrzów zrobiony" dodaje Przegląd Sportowy
Do przerwy mistrzowie Polski nie mogli znaleźć sposobu na obronę Łotyszy. "Zaczęli słabo" - ocenia Gazeta Krakowska. "Mecz do złudzenia przypominał ten z Rygi, w którym mistrzowie Polski długo utrzymywali się przy piłce i niewiele z tego wynikało. Jedynie odbiór widowiska był znacznie lepszy niż w Rydze, bo doping ponad 19 tysięcy kibiców Wisły musiał robić wrażenie".

"Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu wiślaków, a po przerwie zrobili to, co do nich należało - zdobyli dwie bramki, potwierdzili, że są lepszym zespołem i nadal pozostają w grze o wymarzoną Champions League" - dodają w Dzienniku Polskim.

"Mistrzowie Polski po raz kolejny musieli kruszyć łotewski mur. W pierwszej połowie się to się nie udało. Na połowie Skonto było tak gęsto, jak w metrze w godzinach szczytu" - piszą w PS.

Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie, bo... "Uparty Patryk Małecki znów wdał się w drybling i pokazał, że ten jego upór czasami jest drużynie potrzebny. Minął kilku rywali i w sytuacji sam na sam z Malinsem posłał piłkę do siatki" - relacjonuje GK.

W III rundzie el. Ligi Mistrzów rywalem Wisły będzie mistrz Bułgarii. Dziennikarze nie mają wątpliwości, że tym razem o awans będzie trudniej. "Piłkarze "Białej Gwiazdy" muszą jeszcze sporo popracować. To, co wystarczyło na słabe Skonto, to może być za mało na silniejszych rywali, a takim zapewne będzie Litex" - konstatuje DP.

"Jeśli krakowianie z Liteksem zagrają tak jak w pierwszej połowie to o awans może być ciężko. Jeśli tak jak po przerwie, to zadanie będzie łatwiejsze" - dodają w GK.

"Teraz poprzeczka zawiśnie wyżej. Następnym rywalem wiślaków będzie mistrz Bułgarii, Liteks Łowecz. Rywal trudny, ale do przejścia" - uważa dziennikarz PS.

Więcej o: