Maaskant w gronie kandydatów na trenera Feyenoordu

Szkoleniowiec Wisły Kraków, która we wtorek zagra drugi mecz ze Skonto Ryga w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów, Robert Maaskant znalazł się w gronie kandydatów na stanowisko trenera Feyenoordu Rotterdam. Relacja ze spotkania Wisły w LM we wtorek od godz. 20:30 na Sport.pl
Obecnie jeden z najwybitniejszych holenderskich klubów, jakim jest Feyenoord Rotterdam, przebywa w kryzysie. W ubiegłym sezonie rozrywki ligowe zakończył dopiero na 10. lokacie (najgorszej od ponad 20 lat), a nowy trener ma go przede wszystkim wyprowadzić z obecnej sytuacji.

Trener "Wiślaków" miałby zmienić na stanowisku trenera Mario Beena, do zwolnienia którego przyczynili się sami zawodnicy - tylko trzech piłkarzy z całego składu Feyenoordu nie opowiedziało się za zwolnieniem 48-letniego szkoleniowca.

Robert Maaskant to nie jedyny kandydat, o którym rozpisują się holenderskie media. Obok trenera mistrzów Polski mówi się także o Jeanie-Paulu van Gastelu, Willemie van Hanegemie, Ronaldzie Koemanie i Huubie Stevensonie.

- To prawda. Feyenoord w ostatnich latach miał sporo problemów, ale pozostał wielkim, wspaniałym klubem. Takim, jakim Wisła jest w Polsce. Tak więc w przyszłości, kto wie... Teraz po prostu nie ma tematu - komentuje sprawę na łamach "Przeglądu Sportowego " Robert Maaskant.

Kontrakt Holendra z krakowskim klubem obowiązuje jeszcze przez rok, dlatego jego sprowadzenie do Eredivisie nie byłoby takie łatwe, trudno jednak przypuszczać, że odrzuciłby ewentualna ofertę z Holandii.

We wtorek Wisła Kraków podejmuje Skonto Ryga w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Spotkanie zaczyna się o godz. 20:30.