Sport.pl

W Skonto cicho o Liteksie

Prasa na Łotwie milczy na temat losowania trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, jakby nie wierząc, że Skonto Ryga może wyeliminować Wisłę
Wczoraj w Nyonie okazało się, że mistrzowie Polski lub Łotwy w trzeciej, przedostatniej rundzie eliminacji zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Litex Łowecz - Mogren Budva. W pierwszym meczu Bułgarzy wygrali w Czarnnogórze 2:1. Dużo bliższa awansu jest też Wisła.

Większość portali internetowych na Łotwie ogranicza się do zwięzłej informacji na temat wyniku losowania. Łotysze podkreślają jednak, że Skonto będzie musiało sprawić niespodziankę w Krakowie, by przedostać się do trzeciej rundy. Cytują wypowiedź Nebojsy Jelenkovicia, kapitana Skonto, który jest przekonany, że jego drużyna zmierzy się z Wisłą.

Niektóre ważne media na Łotwie nawet nie wspomniały o losowaniu. Informacja o potencjalnym rywalu Skonto nie pojawiła się np. w serwisie największego łotewskiego dziennika "Diena", ani gazety "Lauku Avize". - Tam piłka nożna jest sportem piątej kategorii - mówił na łamach "Gazety" Krzysztof Łągiewka, były piłkarz Skonto.

Więcej o: