Sport.pl

Wisła Kraków. Mistrzowie Polski wystartowali po miliony

Wisła rozpoczęła w sobotę przygotowania do walki o Ligę Mistrzów. Na pierwszym treningu stawiło się mniej zawodników, niż zakończyło sezon. Był za to jeden nowy - Ivica Iliew, a wkrótce do Krakowa powinien wrócić Osman Chavez.
Dobre informacje napływają też z Hondurasu. Kilka dni temu działacze CD Platense poinformowali, że na 95 proc. sprzedadzą Wiśle Osmana Chaveza, ale później po zawodnika miały zgłaszać się inne kluby. Wszystko jednak wskazuje, że 27-letni stoper podpisze pięcioletnią umowę, a jego wykupienie będzie kosztować mistrzów Polski 300 tys. dol. - Wisła nie przedstawiła oferty naszych marzeń, ale zaakceptowaliśmy ją ze względu na Osmana, który bardzo chciał zostać w Polsce - powiedział Allan Ramos, prezes Platense, portalowi Diez.hn.

Honduranin na pewno nie pojawi się na dzisiejszym treningu, bo gra z kadrą w Złotym Pucharze. Reprezentacyjna kariera Chaveza może zresztą trochę skomplikować plany Wiśle, bo środkowy obrońca na turnieju będzie występował co najmniej do 13 czerwca. Gdyby jednak np. jego reprezentacja dotarła do finału (w poprzedniej edycji grała w półfinale), to Chavez w Krakowie stawi się pod koniec miesiąca, czyli niewiele ponad dwa tygodnie przed pierwszymi meczami eliminacji LM. Na szczęście dla krakowian Honduras nie wystąpi w tegorocznym Copa America, bo wówczas rozpocząłby turniej 1 lipca i mógłby w nim grać nawet trzy tygodnie.

W sobotę mistrzowie Polski przejdą badania, a w niedzielę pojadą na pięciodniowe zgrupowanie do Zakopanego. W porównaniu z poprzednim sezonem w zespole na pewno zabraknie Macieja Żurawskiego, Nourdina Boukhariego i Serge'a Branco (Wisła oficjalnie poinformowała, że nie przedłużyła z nimi umów) oraz najprawdopodobniej Andresa Riosa. W sobotę przy Reymonta nie stawią się także Erik Czikosz (nie został wykupiony ze Slovana Bratysława) oraz Michaił Siwakow. Krakowianie nie przedłużyli jego wypożyczenia z Cagliari, a Białorusin obecnie i tak przebywa z młodzieżową reprezentacją na mistrzostwach Europy.

Specjalny dział Sport.pl - wszystko o Wiśle Kraków »


Więcej o: