Sport.pl

Ekstraklasa. Wisła rozpoczyna transferową ofensywę

PRZEGLĄD PRASY: Wiślacy powoli przygotowują się do walki w Lidze Mistrzów. By osiągnąć sukces potrzebne są jednak dodatkowe transfery. Na liście życzeń klubu z Krakowa są m.in.: Sławomir Peszko, Robert Jeż, Ivica Iliew i Michael Lamey - czytamy w czwartkowym wydaniu Przeglądu Sportowego.
- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział Przeglądowi Sportowemu Sławomir Peszko, odnosząc się do spekulacji na temat jego przejścia do Krakowa. Były piłkarz Lecha nie może dogadać się z władzami Koeln w kwestii przedłużenia swojego kontraktu. Sytuacje chce wykorzystać Wisła.

Przegląd Sportowy podkreśla jednak, że sprawa jest bardzo skomplikowana. Do 31 maja Peszko mógł odejść z Kolonii za 800 tysięcy euro. Pierwszego czerwca jest kontrakt został przedłużony o trzy lata, więc jeżeli jakikolwiek klub jest zainteresowany usługami reprezentanta Polski musi negocjować z władzami Koeln.

Wisła interesuje się również błyskotliwym Robertem Jeżem z Górnika Zabrze. 31-letni Słowak miałby być alternatywą dla Maora Meliksona.

Najbliżej przejścia do Wisły jest Ivica Iliew i Holender Michael Lamey. Pierwszy już praktycznie dogadał się z władzami Wisły, drugi - 32-letni gracz Leicester City - ma zielone światło do szukania nowego klubu. Lamey jest prawym obrońcą.

16 aresztowanych w aferze korupcyjnej » we Włoszech


Więcej o: