Wisła do inauguracji przygotowuje się pod okiem dyrektora

PIŁKA NOŻNA. Za dwa dni krakowianie przejdą generalny sprawdzian przed ligą. - Kończy się czas chłopców, zaczyna prawdziwych mężczyzn - zaznacza Robert Maaskant, trener wicemistrzów Polski
Szkoleniowiec przed wyjazdem na zgrupowanie zapowiadał, że teraz zawodników czekają trochę lżejsze zajęcia. Na pierwszym obozie w Hiszpanii pracowali bowiem nad siłą i wytrzymałością, natomiast w Turcji mieli odzyskać świeżość przed startem rundy wiosennej.

Wczoraj Maaskant słowa jednak nie dotrzymał i przed południem zaaplikował piłkarzom dwugodzinne zajęcia, a na kolejny treningi zabrał ich po obiedzie. - Powoli wchodzimy w mikrocykl startowy, a w nim wtorkowe zajęcia zawsze są najcięższe - wyjaśnia Andrzej Bahr, trener przygotowania fizycznego Wisły.

Od soboty w Belek przebywa także Stan Valckx. Dyrektor sportowy krakowian wypełnił wszystkie założenia transferowe i teraz przygląda się, w jaki sposób nowi zawodnicy wkomponowują się w drużynę. A zadanie nie jest łatwe, bo krakowianie pozyskali aż pięciu zawodników (Cwetan Genkow, Michaił Siwakow, Kew Jaliens, Maor Melikson oraz Siergei Pareiko) i być może wszyscy już za 10 dni wyjdą w pierwszym składzie na mecz z Arką w Gdyni. - Nowi gracze całkiem dobrze czują się w zespole. Oczywiście to wszystko musi jeszcze potrwać, ale na razie idzie zgodnie z założeniami. Widać, że wszyscy zaczynają tworzyć drużynę - ocenia Valckx.

Być może holenderski dyrektor obejrzy także piątkowe spotkanie Wisły z Lokomotiwem Moskwa. Sparing z piątym zespołem rosyjskiej ekstraklasy będzie generalnym sprawdzianem przed startem rozgrywek.

Tymczasem przy Reymonta trwają prace przy stadionie. Według obietnic władz miasta krakowianie pierwsze spotkanie przy pełnych trybunach mają zagrać w połowie marca. W dotrzymanie tego terminu wierzy jednak coraz mniej osób i bardziej realne wydaje się, że wicemistrzowie Polski przy 33 tys. widzów zagrają pod koniec sezonu lub dopiero w eliminacjach do europejskich pucharów (jeśli Wisła się do nich zakwalifikuje). Na razie na obiekcie montowane są fotele w sektorach dla VIP-ów, które znajdują się na trybunie zachodniej (od strony Cichego Kącika).