Sport.pl

Pojedynek Wisły z legendą Manchesteru United

Wisła gra dziś ostatni sparing w Hiszpanii - z norweskim Molde FK. Nieskutecznym wicemistrzom Polski z odsieczą ma przyjść Cwetan Genkow
Bułgarski napastnik w piątek podpisał umowę, a w niedzielę stawił się w Olivie. Przyleciałby dzień wcześniej, gdyby nie długa kontrola na lotnisku w Moskwie. Na pierwszy trening wyszedł w poniedziałek. - Było ciężko, bo dopiero zaczynamy się poznawać. Jestem jednak dobrej myśli - zapewniał Genkow na oficjalnej stronie Wisły.

Bułgar nie zagrał w niedzielnym meczu z Valerengą Oslo (0:4), a mógłby się przydać. Wisła w dwóch sparingach nie zdobyła bowiem gola (wcześniej przegrała z Aalesunds FK 0:2), a w ataku na razie nie mogą się odnaleźć Maciej Żurawski i Andres Rios. - Popełniamy zbyt dużo błędów. To, co wypracowaliśmy w rundzie jesiennej, jakby gdzieś uciekło i zaczynamy pracę od zera - zaznacza Żurawski.

Jeszcze kilka tygodni temu szansą na rozwiązanie tego problemu byłby Paweł Brożek, ale został sprzedany do tureckiego Trabzonsporu. Jego miejsce ma zająć właśnie Genkow. - Jego najmocniejsza strona? Strzela dużo bramek - zaznacza Robert Maaskant, trener wicemistrzów Polski.

W przerwaniu passy nieskuteczności może pomóc Maor Melikson. Izraelczyk w poniedziałek podpisał umowę i najprawdopodobniej debiut zaliczy przeciwko Molde. Już po pierwszych treningach zebrał niezłe recenzje od kolegów i sztabu szkoleniowego. Pomocnik ma jednak przewagę nad resztą, bo w Izraelu trwa sezon.

Jeśli krakowianie dziś nie pokonają Molde FK, będą jedną z dwóch drużyn, które nie wygrały spotkania podczas Pucharu Słońca (w turnieju występuje 16 drużyn). Norwegowie to 11. zespół ekstraklasy, a w Hiszpanii przegrali z Karpatami Lwów (w rzutach karnych) i Tromso IL (1:5). Trenerem Molde jest Ole Gunnar Solskjaer, który przez 11 lat grał w Manchesterze United i zdobył dla niego 91 goli ligowych. W 1999 roku ustanowił rekord Premier League, gdy strzelił cztery bramki w 12 minut, a jego zespół pokonał Nottingham Forest 8:1. Solskjaer ma na koncie 67 występów w reprezentacji Norwegii i 23 bramki. Po zakończeniu kariery został w Manchesterze i prowadził rezerwy, a od listopada 2010 r. trenuje Molde.

Tymczasem na Reymonta wpłynęły powołania do zagranicznych reprezentacji. Pozyskany w piątek Michaił Siwakow pojedzie na zgrupowanie białoruskiej młodzieżówki, która dwa razy zmierzy się z Turcją. Szansę gry przeciwko Albanii będzie miał Andraż Kirm, powołany do reprezentacji Słowenii.